Safari naar comfortwoning in Overschie

komt u kijken

Tijdens het ZorgSaamWonen Congres werden zes safari’s ofwel projectbezoeken georganiseerd. Een van de safari’s ging naar de Comfort woning in Overschie. Yvonne Witter, van het platform ZorgSaamWonen doet verslag.


“Google, waar is de dichtstbijzijnde apotheek?” De google home speaker geeft vervolgens het adres. Dat is één van de 100 technologische snufjes die we zien in de comfortwoning in Overschie in Rotterdam.

De woning is ingericht als demonstratiewoning en zit vol voorzieningen voor ouderen die bijdragen aan het langer zelfstandig wonen. Bezoekers -ouderen, hun familie, maar ook professionals- kunnen kennis maken met allerhande hulpmiddelen. Ze kunnen ze zelfs lenen, uitproberen en hun opmerkingen doorgeven.

De leveranciers passen de producten dan op basis van de ervaringen van de mensen aan. Zo worden de producten steeds gebruiksvriendelijker.

Vrijwilligers verzorgen de rondleiding in de woning en geven uitleg. Het brengt mensen op ideeën. Vaak weten mensen niet van het bestaan van de mogelijkheden af. Sommige producten zijn nodig, anderen zijn niet strikt noodzakelijk maar verhogen het comfort.

Er is van alles te zien: een elektrisch droogrek, een tandpasta automaat, lipjesopener en valdetectie, een robodog en robocat. ‘We hebben producten in vier categorieën: veiligheid, comfort, hygiëne en welzijn’, vertelt Joke van Kervel, projectleider senioren en e-health. Zij heeft de woning ingericht samen met corporatie Woonstad, de gemeente Rotterdam, wmoradar en incluzio.

“Sommige snufjes en hulpmiddelen kun je voor een paar euro aanschaffen via bol.com, de Blokker of Praxis.” Er ligt een boek waar alle producten in staan met de prijs en de plek waar zij te koop zijn. Van Kervel wilde de woning per se een huiselijke uitstraling geven zodat mensen zich er thuis voelen en op laagdrempelige wijze kennis kunnen maken met oplossingen en innovaties. Dat is gelukt: er zijn regelmatig bezoekers die vragen of ze er mogen wonen.

Auteur: Yvonne Witter

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

SCP-publicatie: Het heft in eigen handen

Onlangs verscheen de SCP-publicatie 'Het heft in eigen handen. Toekomstig welbevinden in…

Lees Verder »
Onderzoek Gedeelde woonvormen, een traditie met toekomstperspectief

Het delen van ruimte biedt interessante mogelijkheden voor een toekomstbestendige volkshuisvesting. Gedeelde…

Lees Verder »
Zonnetij, al vijf jaar een bruisende woonomgeving voor senioren

Pak de zon en straal. Deze zwarte letters op een witte muur stralen je tegemoet als…

Lees Verder »
Prijzenregen voor bouwen aan zorgzame gemeenschappen op het ZorgSaamWonen Congres

Het gerealiseerde Amandelbloesem in Wormerveer en het initiatief voor het…

Lees Verder »
Het thuisgevoel in Liv Inn Hilversum

ZorgSaamWonen verzamelt via pop-up redacties verhalen over thuisgevoel, onderlinge…

Lees Verder »
Bijna vier op de vijf 65-plussers die op de SEH belandt na een val heeft ernstig letsel

In 2025 belandden naar schatting 124.000 65-plussers op de spoedeisende hulp (SEH) na een val. Dat komt neer op…

Lees Verder »
Inspiratiekaart woonvormen: samen op weg naar nog meer goede voorbeelden!

Overal in Nederland ontstaan goede initiatieven die wonen, welzijn en zorg voor…

Lees Verder »
Een sterke gemeenschap ontstaat niet vanzelf

Wat gebeurt er als je niet alleen investeert in wonen en zorg, maar ook in de…

Lees Verder »
Maestro, verticaal, zorgzaam dorpje op Haagse zorglocatie

De Baton, zo heet het recent opgeleverde woonzorgcomplex voor 136 mensen met…

Lees Verder »
Zelfstandig thuis, met een gerust hart

Steeds meer mensen - van kwetsbare senioren tot vitale vijftigers en zestigers -…

Lees Verder »
Lessen van vier jaar Wij zijn Zuiderschans

Een afvaardiging van de wonen-welzijn-zorg tafel Zuidoost-Brabant en ZorgSaamWonen-professionals zijn op…

Lees Verder »
In 100 blogs zoeken naar de haarvaten van de buurt

Deze zomer is een mijlpaal bereikt; ik heb mijn 100e blog geschreven voor ‘Anders en…

Lees Verder »
Stembussen geopend: ZorgSaamWonen Award 2026

Wie verdient de ZorgSaamWonen Award 2026? Vanaf vandaag kan iedereen zijn stem uitbrengen op de ingediende…

Lees Verder »
Communitymanager Babette: ‘Vertrouwen opbouwen is cruciaal’

Anderhalf jaar geleden was de woonkamer van Hof van Leeuwesteyn een lege ruimte in een hof waar bewoners net…

Lees Verder »
Film over Lang Leven Thuis Flat

In opdracht van zorgorganisatie Amstelring en Hogeschool van Amsterdam maakten…

Lees Verder »
25 verschillende deelsessies op ZorgSaamWonen Congres

Zoals jullie weten vindt op donderdag 1 oktober het ZorgSaamWonen Congres plaats in ’t Spant te Bussum. Wist je…

Lees Verder »
Verruim je blik en ga mee op excursie

De zomervakanties zijn bijna voorbij maar, je kunt in eigen land ook veel…

Lees Verder »
30 dagen-challenge 'Hoe word je beter oud?'

We worden steeds ouder en het belang van een gezonde leefstijl neemt toe. Daarom…

Lees Verder »
Gezocht: woonconcepten die bouwen aan zorgzaamheid in gemeenschappen

Voor de ZorgSaamWonen Award 2026 zijn we op zoek naar woonconcepten in Noord-Holland…

Lees Verder »
Vitality Clubs komen landelijk in beweging voor een gezond brein

Op dinsdag 22 september komen 50-plussers door heel Nederland tegelijkertijd in…

Lees Verder »

Ik ben een van de ambassadeurs van de woning!
Ik dank jou voor deze resumé ik wou dat ik het had geschreven.
Vriendelijke groet Jan.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.