Terugblik Seminar Buurtroutes

seminar

Op maandag 3 oktober vond het Seminar Buurtroutes - Plekken voor ontmoeting plaats in De Deur in Arnhem. Deze actieve, enthousiaste en gastvrije evangeliekerk had een prachtige ruimte beschikbaar gesteld voor dit seminar. Met een inspirerend programma en uiteraard als knaller de uitreiking van de ZorgSaamWonen Award was dit een dag waarbij het onderwerp 'plekken voor ontmoeting' ruim aan bod kwam.

De dag ging van start met een rondleiding door Inclusief Wonen Leidenweg - Elderburen onder leiding van Rens Rikken. Daarna opende dagvoorzitter Daniëlle Harkes het seminar. Daarna was het de beurt aan sprekers Rens Rikken, Martijn van Steen, een ronde tafel gesprek met Caro van Dijk, Niek Bosman en Wimke Schuurmans en juryvoorzitter Hans Adriani. De genomineerden van de award mochten daarna een twee minuten pitch houden om het publiek te overtuigen om op hun idee te stemmen. Na een zeer leuke intermezzo van Maud Wilms werden de winnaars bekend gemaakt.

 

Winnaars

seminar

Tim Trooster van het initiatief DumDum mocht de juryprijs in ontvangst nemen.

Jaap Boersma en Gea Overweg met het initiatief De langste tafel van Kampen werden de winnaars van de publieksprijs.

Volgend jaar organiseren wij de volgende editie van de ZorgSaamWonen Award. Heb je nog ideeën op welk onderwerp of thema's wij ons dan kunnen richten, voel je vrij om je aanbevelingen met ons te delen!

 

Lees hier het hele dagverslag nog een keer terug!

 

Bekijk hier het persbericht

.

.

Seminar foto's

Bekijk hier alle foto's foto's van het congres

 

seminarseminar

seminarseminar

seminarseminar

Foto's: Alwina Tempelman

.

Compilatievideo Seminar

 

Impressie Intermezzo Maud Wilms

Ook interessant / voor u geselecteerd

Burgercollectieven-monitor
10 december 2025

Het platform collectieve kracht heeft een Burgercollectieven-monitor uitgebracht. Het is gebaseerd op gegevens…

Lees Verder »
Publicatie 'Thuis bij de buren'
8 december 2025

De Hogeschool Arnhem-Nijmegen heeft de publicatie 'Thuis bij de buren, over verleden en toekomst van het…

Lees Verder »
Verslag bestuurlijke conferentie 'De Stad als Thuis'
4 december 2025

Tijdens de bestuurlijke conferentie De Stad als Thuis die 26 november jl. in Amsterdam plaatsvond, bezochten…

Lees Verder »
Houdbaarheid van de Wet maatschappelijke ondersteuning onder druk
2 december 2025

De houdbaarheid van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) staat onder druk. Dat komt door ontwikkelingen…

Lees Verder »
De verborgen woningvoorraad
1 december 2025

Woningsplitsen staat enorm in de belangstelling. Terecht, want het delen én splitsen…

Lees Verder »
Onderzoeksrapport: Wonen voor morgen, zelfstandig wonen met professionele zorg
28 november 2025

Nederland staat voor een grote opgave: we moeten vóór 2030 bijna 290.000 woningen voor ouderen realiseren,…

Lees Verder »
De toekomst is veelkleurig
27 november 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen-blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
INBO Magazine Zorgzame buurten
26 november 2025

Wat maakt een buurt zorgzaam? En hoe ontwerp je een leefomgeving waar mensen elkaar vanzelf weten te vinden? …

Lees Verder »
Wonen met Amare, Bospark, Alphen aan Den Rijn
20 november 2025

Welzijn, zelfredzaamheid en verbondenheid

Met Bospark in Alphen aan den Rijn ontstaat een…

Lees Verder »
Cultuurverandering wonen, welzijn en zorg centraal op expertmeeting #2 2025
18 november 2025

De transitie van systeemwereld naar leefwereld in de domeinen wonen, welzijn en zorg…

Lees Verder »
Magazine Samen leven in de eigen buurt
17 november 2025

In 2040 telt Nederland ruim 2,5 miljoen 75-plussers. Velen van hen wonen langer zelfstandig thuis.…

Lees Verder »
Samen wonen, samen leven
12 november 2025

Afgelopen vrijdag 7 november kwamen op uitnodiging van de beweging ‘Ouder worden 2040’ vele bestuurders,…

Lees Verder »
Stadsveteraan: De omgeving van de mens is hier de medemens
11 november 2025

Stadsveteraan 020, een van vele hoogbouwcomplexen in het ontwikkelgebied Amsterdam…

Lees Verder »
Financiële raad voor ouderenhuisvesting woningcorporaties
10 november 2025

Met gedegen financiële adviezen helpt Sprenkels organisaties die een maatschappelijk belang nastreven. En dat…

Lees Verder »
Spijbelen
30 oktober 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen-blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
SCP: overheid, verwacht niet teveel van zelfredzaamheid en participatie van ouderen
29 oktober 2025

Veel ouderen doen volop mee aan de samenleving. Ze zetten in op hun zelfstandigheid en gezondheid, doen…

Lees Verder »
Steinhagen: van boerderij tot woongemeenschap
28 oktober 2025

Ezels, kippen, schapen, een moestuin, een houtoven, een gezamenlijke kas, een…

Lees Verder »
Handreiking Collectief bouwen en wonen
27 oktober 2025

Collectief bouwen en wonen speelt in op de veranderende samenleving. Er zijn steeds meer eenpersoonshuishoudens…

Lees Verder »
Wonen met Amare
22 oktober 2025

Palet Welzijn heeft op 25 september een samenwerkingsovereenkomst getekend met Bouwinvest voor de realisatie…

Lees Verder »
Nieuwe methodiek ‘Wijkgerichte preventie’
21 oktober 2025

Om (zorg)professionals hierin te ondersteunen, ontwikkelden Leyden Academy en Buurtzorg samen de…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.