Thuisplusflat: zelfstandig wonen met een beetje hulp

langr thuis

Fotobron: Jan van der Ploeg

Iedereen zo lang mogelijk zelfstandig. Dat is het devies van de laatste jaren. Maar wat als iemand te goed is voor volledige verzorging in het verpleeghuis, en te slecht om echt zelfstandig te kunnen blijven wonen? Het lijkt een logisch gat in de markt om hier een tussenvorm voor te vinden. En dat gebeurt ook, onder andere door de Thuisplusflat in Rotterdam.

De Thuisplusflat is een initiatief van de gemeente Rotterdam, woningcorporatie MaasWonen en Laurens Thuiszorg.  Het is een woonconcept waarbij ouderen zelfstandig wonen, maar ook in gemeenschappelijkheid kunnen verpozen. Het heeft een centraal aanspreekpunt voor vragen en de flat geniet de ondersteuning van de Thuiszorgorganisatie. De gelegenheid om gezamenlijk te verpozen en activiteiten te ondernemen in de flat biedt verbondenheid en gezelligheid.

Het woonconcept biedt, met andere woorden, een woonsituatie die veiligheid, nabijheid en zorg garandeert. Mensen zijn hier in de gelegenheid om zelfstandig te wonen, met de zekerheid van hulp als dat nodig is. Ook de voorzieningen zoals winkels, de huisarts en het openbaar vervoer, zijn in de buurt van dit woonconcept, de Thuisplusflat.

Ook interessant / voor u geselecteerd

Trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026
9 januari 2026

Een vaste traditie! Aan het begin van het nieuwe jaar zet adviesbureau Companen, tevens…

Lees Verder »
Wonen in een community draagt bij aan herstel
8 januari 2026

Mirjam van Dootingh heeft twee volwassen kinderen met een psychische kwetsbaarheid,…

Lees Verder »
Excursie: De ziel van het Kloosterkwartier ervaren
6 januari 2026

Niet de stenen, maar de ziel van een gemeenschap: van zorg en omzien naar elkaar,…

Lees Verder »
Samenleven met verschil
5 januari 2026
Lees Verder »
Splitsgids: een stappenplan voor woningsplitsing
2 januari 2026

Nederland kampt met een tekort aan betaalbare woningen. Met alleen nieuwbouw gaan we…

Lees Verder »
De populairste artikelen van 2025
30 december 2025

Het jaar is weer bijna voorbij. Zoals elk jaar is het weer de vraag welke artikelen het populairst waren. Het…

Lees Verder »
Kijk- en luistertips Ontmoeten en Verbinden
29 december 2025
Lees Verder »
Gemengd wonen: wonen op een plek waar je welkom bent
23 december 2025

Gemengd wonen betekent wonen op een plek waar je welkom bent. En dat werkt. Wie ons…

Lees Verder »
Zorg op de kaart
22 december 2025

De organisatie van wonen, welzijn en zorg in Nederland is in beweging. Mensen…

Lees Verder »
Liever collectiever
19 december 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen-blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Een inspirerend kijkje over de grens: verslag excursie naar Brussel
16 december 2025

Een stad waar wonen niet alleen een dak boven je hoofd betekent, maar ook gemeenschap, zorg en inspiratie.…

Lees Verder »
Daalhof: slimme combi wonen, welzijn en zorg
15 december 2025

Op 25 september, tijdens het ZorgSaamWonen Congres won Envida met Woonzorgzone Daalhof in Maastricht de…

Lees Verder »
Publicatie 'Thuis bij de buren'
8 december 2025

De Hogeschool Arnhem-Nijmegen heeft de publicatie 'Thuis bij de buren, over verleden en toekomst van het…

Lees Verder »
Verslag bestuurlijke conferentie 'De Stad als Thuis'
4 december 2025

Tijdens de bestuurlijke conferentie De Stad als Thuis die 26 november jl. in Amsterdam plaatsvond, bezochten…

Lees Verder »
De verborgen woningvoorraad
1 december 2025

Woningsplitsen staat enorm in de belangstelling. Terecht, want het delen én splitsen…

Lees Verder »
De toekomst is veelkleurig
27 november 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen-blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
INBO Magazine Zorgzame buurten
26 november 2025

Wat maakt een buurt zorgzaam? En hoe ontwerp je een leefomgeving waar mensen elkaar vanzelf weten te vinden? …

Lees Verder »
Wonen met Amare, Bospark, Alphen aan Den Rijn
20 november 2025

Welzijn, zelfredzaamheid en verbondenheid

Met Bospark in Alphen aan den Rijn ontstaat een…

Lees Verder »
Magazine Samen leven in de eigen buurt
17 november 2025

In 2040 telt Nederland ruim 2,5 miljoen 75-plussers. Velen van hen wonen langer zelfstandig thuis.…

Lees Verder »
Samen wonen, samen leven
12 november 2025

Afgelopen vrijdag 7 november kwamen op uitnodiging van de beweging ‘Ouder worden 2040’ vele bestuurders,…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.