Thuisplusflat: zelfstandig wonen met een beetje hulp

langr thuis

Fotobron: Jan van der Ploeg

Iedereen zo lang mogelijk zelfstandig. Dat is het devies van de laatste jaren. Maar wat als iemand te goed is voor volledige verzorging in het verpleeghuis, en te slecht om echt zelfstandig te kunnen blijven wonen? Het lijkt een logisch gat in de markt om hier een tussenvorm voor te vinden. En dat gebeurt ook, onder andere door de Thuisplusflat in Rotterdam.

De Thuisplusflat is een initiatief van de gemeente Rotterdam, woningcorporatie MaasWonen en Laurens Thuiszorg.  Het is een woonconcept waarbij ouderen zelfstandig wonen, maar ook in gemeenschappelijkheid kunnen verpozen. Het heeft een centraal aanspreekpunt voor vragen en de flat geniet de ondersteuning van de Thuiszorgorganisatie. De gelegenheid om gezamenlijk te verpozen en activiteiten te ondernemen in de flat biedt verbondenheid en gezelligheid.

Het woonconcept biedt, met andere woorden, een woonsituatie die veiligheid, nabijheid en zorg garandeert. Mensen zijn hier in de gelegenheid om zelfstandig te wonen, met de zekerheid van hulp als dat nodig is. Ook de voorzieningen zoals winkels, de huisarts en het openbaar vervoer, zijn in de buurt van dit woonconcept, de Thuisplusflat.

Ook interessant / voor u geselecteerd

Oproep: Pareltjes van inclusie
2 maart 2026

Hoe ziet inclusie eruit? Plekken waar iedereen welkom is, volwaardig kan meedoen…

Lees Verder »
Onderzoek Ouderen voor ouderen in Haarlem
2 maart 2026

Het Nederlandse ouderenzorgstelsel staat onder druk door de vergrijzing, een groeiende zorgvraag en een tekort…

Lees Verder »
Japan: ouderenzorg met het hoofd of het hart?
27 februari 2026

In Japan slaat de vergrijzing stukken harder toe dan in Nederland. Hoe de Japanse zorgsector daarop inspeelt,…

Lees Verder »
Oproep: doe mee aan de tentoonstelling Liever Collectiever!
26 februari 2026

Vind jij het ook zo fijn om gemeenschappelijk te wonen? En zou je dat graag doorvertellen? Laat ons weten…

Lees Verder »
Doorstart ‘Het Juiste Thuis’ met ZorgSaamWonen
25 februari 2026

Een dubbel gevoel hebben Mathil Sanders-de Jonge, wethouder sociaal domein van de…

Lees Verder »
Drie woongebouwen, één feestje
24 februari 2026

Met een feestelijke sleuteloverdracht zijn op 16 februari drie woongebouwen geopend in Amsterdam: het Liesbeth…

Lees Verder »
Gezonde leefomgeving: ontwerpen van stoel tot landschap
18 februari 2026

Het ontwerpen van gebouwen in de zorgsector gaat veel verder dan de esthetiek. Enkele prominente architecten…

Lees Verder »
Nieuw woon- en gezondheidscomplex voor Leidschendam-Voorburg
17 februari 2026

Leidschendam-Voorburg, 5 februari 2026 – In Klein Plaspoelpolder wordt gewerkt aan de realisatie van een nieuw…

Lees Verder »
De nachtwachten van Elisabeth Otter-Knoll
16 februari 2026

In een Amsterdams appartementencomplex voor senioren zijn het studenten die ’s nachts waken over de bewoners.…

Lees Verder »
Eindrapport: De kracht van samen
13 februari 2026

Wat komt er in beweging als bewoners samen met community builders hun buurt van binnenuit versterken? In het…

Lees Verder »
Samen werken aan de toekomst van zorginstellingsterreinen
12 februari 2026

Tijdens een mini-congres op 4 december gingen professionals, onderzoekers en beleidsmakers met elkaar in…

Lees Verder »
Herontwikkeling Valkenhove zet grote stap richting moderne, inclusieve woonomgeving
6 februari 2026

De herontwikkeling van woonzorgcomplex Valkenhove in Breda heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. De gemeente…

Lees Verder »
Publicatie: Wat beweegt senioren om de verhuisstap te maken?
5 februari 2026

Waarom maakt de ene senior de verhuisstap, en moet de ander er niet aan denken? Die vraag staat centraal in het…

Lees Verder »
Digitale Kompas Ruimte voor Ontmoeten biedt houvast voor sociale woonomgevingen
3 februari 2026

Hoe creëer je een woonomgeving die ontmoeting stimuleert en bewoners ondersteunt in…

Lees Verder »
Nieuw: Stappenplannen borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 februari 2026

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen heeft op 29 januari 2026 een nieuw…

Lees Verder »
Liever coöperatiever: gemeenschappelijk wonen, het nieuwe normaal
30 januari 2026

Collectief wonen zou de nieuwe standaard moeten worden. Het nieuwe normaal. Dat…

Lees Verder »
Woonzorgzone: De buurt die je kent, de zorg die je nodig hebt
29 januari 2026

Bijna 80 deelnemers namen op 19 januari, Blue Monday, deel aan de lunchlezing ‘It…

Lees Verder »
Oudere kunstenaars wonen samen in het Amsterdam-centrum: ‘We spelen geen bingo, wel gitaar'
23 januari 2026

In het Ramses Shaffy Huis wonen sinds 2016 oudere en jonge kunstenaars samen: schilders, musici, ontwerpers,…

Lees Verder »
Goed ouder worden: een g’ouden formule
20 januari 2026

Het initiatief G’oud – goed oud worden - kreeg concreet vorm in coronatijd. Bewoners…

Lees Verder »
Meer dan wonen alleen: de Sociale Menukaart van Actium
19 januari 2026

Corporatie Actium staat voor passend en betaalbaar wonen, maar wonen is meer dan een dak boven je hoofd. Het…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.