Gemeenten zetten zich in voor betere gezondheid en welbevinden senioren

ouderen en corona

De gemeenten Papendrecht, Rotterdam, Vlaardingen en Dordrecht werken binnen het project 'Senioren sterker maken, fysiek en sociaal' samen met GENERO en andere partners aan de inzet van erkende interventies gericht op senioren. Dit heeft als doel om de gezondheid en het sociaal welbevinden van senioren te verbeteren. 

Bron: GENERO

De uitbraak van het coronavirus stelt betrokken voor een dilemma: enerzijds willen gemeenten juist ook nu ouderen bereiken, anderzijds worden ze daarbij belemmerd door de restricties die het virus opwerpt. 

Tijdens een klankbordgroep met vier senioren van GENERO is daarom samen met gemeenten nagegaan wat het coronavirus met senioren doet en waar zij behoefte aan hebben. In deze factsheet is te zien wat hun ervaringen zijn en zijn de adviezen te lezen die zij graag meegeven aan gemeenten en welzijnsorganisaties. 

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

Samen wonen, samen leven
12 november 2025

Afgelopen vrijdag 7 november kwamen op uitnodiging van de beweging ‘Ouder worden 2040’ vele bestuurders,…

Lees Verder »
Iedere geïnvesteerde euro in samen bewegen levert 6,20 euro op
7 november 2025

Leiden, 6 november 2025 – Welke impact heeft het werk van Leyden Academy on Vitality & Ageing op de…

Lees Verder »
Zie mij als mens
6 november 2025

“Sta eens even stil. Bij mij.” De 78-jarige Benno Wiersma, gespeeld door Eltjo…

Lees Verder »
Wonen met Amare
22 oktober 2025

Palet Welzijn heeft op 25 september een samenwerkingsovereenkomst getekend met Bouwinvest voor de realisatie…

Lees Verder »
RVS: andere benadering nodig voor verouderde samenleving
9 september 2025

Onze samenleving veroudert in rap tempo: we worden niet alleen ouder, we worden ook ánders oud. Dit roept…

Lees Verder »
Favoriete artikelen van het eerste half jaar
17 juli 2025

Het jaar is al weer halverwege en de vakanties zijn van start gegaan. Tijd om de…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2025: Gemeenschappelijk Wonen
12 mei 2025

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
80 jaar Vrijheid is inmiddels veel méér dan geen oorlog
2 mei 2025

Op 3 april mocht ik meedoen aan een overleg om deze gedachtesprong te maken: vrijheid is méér dan geen oorlog.…

Lees Verder »
Pleidooi voor sociaal pensioen 60-plussers
25 maart 2025

Sociaal pensioen staat voor de vele vaardigheden, ervaringen, netwerken en kennis die 60-plussers gedurende hun…

Lees Verder »
Nieuwe serie: Waar eindigt burenhulp en begint mantelzorg?
28 januari 2025

‘We gaan niet de billen van de buurman wassen!’. Dat hoor je vaak genoeg. Maar klopt…

Lees Verder »
Handreiking VNG en MantelzorgNL over mantelzorgwonen
27 januari 2025

Steeds meer mensen kijken naar de mogelijkheid van een mantelzorgwoning. Er leven bij gemeenten nog wel vragen…

Lees Verder »
De Opstap, onmisbare logeervoorziening in Groningen
13 januari 2025

Het Logeerhuis De Opstap is een burgerinitiatief in Groningen, opgericht in 2017.…

Lees Verder »
Geen stenen stapelen maar belemmeringen weghalen
2 januari 2025
Lees Verder »
Logeren met zorg als thuis
11 december 2024

Logeren met zorg als thuis. Dat is waar Logeerhuis Tolhuis 75 in…

Lees Verder »
Betrokken en verbonden samenleving, niet zonder actieve ouderen!
21 november 2024

Utrecht, 20 november 2024. Ouderen beschikken over unieke talenten en vaardigheden die onze samenleving…

Lees Verder »
'De tweede helft van je leven is de beste helft'
12 november 2024

De tweede helft van je leven is de beste helft, de helft waar het echt om gaat. Dat…

Lees Verder »
Geef zorgzame mensen een attentie op Mantelzorgdag
8 november 2024

Mensen zijn zorgzaam, alleen verschilt vaak de kring waarvoor iemand zorgt. Veel mensen zorgen beroepsmatig.…

Lees Verder »
Een terugblik op het ZorgSaamWonen Congres 2024
4 november 2024
Lees Verder »
ZorgSaamWonen Congres 2024: impuls voor spontane ontmoeting
7 oktober 2024

Hun liefde spatte de zaal in. Zo’n 330 zorg-, wonen-, welzijnsprofessionals én ‘…

Lees Verder »
Whitepaper ‘Het andere verhaal over onze ouder wordende samenleving’
18 september 2024

De vergrijzing beïnvloedt het potentieel aan mantelzorgers en het aanbod van arbeidskrachten. Deze impact is…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.