Onderzoek van zorgarchitectuur staat centraal op ARCH22

arch22

Van 22-24 augustus staat in Delft onderzoek van zorgarchitectuur centraal tijdens ARCH22. Deze conferentie wordt georganiseerd door de faculteit Bouwkunde van de TU Delft, het Erasmus MC en enkele zorg gerelateerde Nederlandse architectenbureaus (AM_A, GAF en Wiegerinck) die vanuit een onderzoekende houding projecten realiseren.

De conferentie heeft als doel wetenschap en vastgoed (ontwerp)praktijk te verbinden op actuele kennis- en innovatiethema’s. Het toont de toegevoegde waarde van interdisciplinair samenwerken rond complexe en kostbare maatschappelijke opgaven. Het dient ter inspiratie van ontwerpers, opdrachtgevers en beleidsmakers in de sector.

ZorgSaamWonen expert Birgit Jürgenhake, architect, onderzoeker en docent aan de TU Delft is bij de organisatie van het congres betrokken. 'Het congres is een aanrader voor iedereen die betrokken is bij bouwen en ontwikkelen voor ouderen en voor zorg. Dus zeker niet alleen voor architecten', licht ze toe. 'Iedereen die een steentje bij wil dragen aan een gezonde leef- of zorgomgeving kan op het congres kennisnemen van de meest recente innovaties en onderzoeken. Er zijn heel veel posters en papers met onderzoeksresultaten ingediend.  Actuele thema's die spelen op het gebied van gezondheid en zorg worden gekoppeld aan het ontwerp van gebouw en omgeving. Architectuur en zorg kunnen elkaar enorm versterken. Dit congres laat zien hoe dat kan.' Ze wijst ook nog op de excursies die aan het congres gekoppeld zijn o.a. naar locaties van Ipse de Bruggen, Zierik7 en Rosa Spierhuis.

De aanmelding is geopend. Tot 1 juni geldt er een korting op de tarieven.

Meer informatie over het congres en de aanmelding lees je op de congressite van ARCH22

 

  Gekoppelde organisatie(s)

Ook interessant / voor u geselecteerd

Doorstart ‘Het Juiste Thuis’ met ZorgSaamWonen
25 februari 2026

Een dubbel gevoel hebben Mathil Sanders-de Jonge, wethouder sociaal domein van de…

Lees Verder »
Gezonde leefomgeving: ontwerpen van stoel tot landschap
18 februari 2026

Het ontwerpen van gebouwen in de zorgsector gaat veel verder dan de esthetiek. Enkele prominente architecten…

Lees Verder »
Eindrapport: De kracht van samen
13 februari 2026

Wat komt er in beweging als bewoners samen met community builders hun buurt van binnenuit versterken? In het…

Lees Verder »
Digitale Kompas Ruimte voor Ontmoeten biedt houvast voor sociale woonomgevingen
3 februari 2026

Hoe creëer je een woonomgeving die ontmoeting stimuleert en bewoners ondersteunt in…

Lees Verder »
Nieuw: Stappenplannen borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 februari 2026

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen heeft op 29 januari 2026 een nieuw…

Lees Verder »
Woonzorgzone: De buurt die je kent, de zorg die je nodig hebt
29 januari 2026

Bijna 80 deelnemers namen op 19 januari, Blue Monday, deel aan de lunchlezing ‘It…

Lees Verder »
Trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026
9 januari 2026

Een vaste traditie! Aan het begin van het nieuwe jaar zet adviesbureau Companen, tevens…

Lees Verder »
Excursie: De ziel van het Kloosterkwartier ervaren
6 januari 2026

Niet de stenen, maar de ziel van een gemeenschap: van zorg en omzien naar elkaar,…

Lees Verder »
Samenleven met verschil
5 januari 2026
Lees Verder »
De populairste artikelen van 2025
30 december 2025

Het jaar is weer bijna voorbij. Zoals elk jaar is het weer de vraag welke artikelen het populairst waren. Het…

Lees Verder »
Daalhof: slimme combi wonen, welzijn en zorg
15 december 2025

Op 25 september, tijdens het ZorgSaamWonen Congres won Envida met Woonzorgzone Daalhof in Maastricht de…

Lees Verder »
Verslag bestuurlijke conferentie 'De Stad als Thuis'
4 december 2025

Tijdens de bestuurlijke conferentie De Stad als Thuis die 26 november jl. in Amsterdam plaatsvond, bezochten…

Lees Verder »
INBO Magazine Zorgzame buurten
26 november 2025

Wat maakt een buurt zorgzaam? En hoe ontwerp je een leefomgeving waar mensen elkaar vanzelf weten te vinden? …

Lees Verder »
Magazine Samen leven in de eigen buurt
17 november 2025

In 2040 telt Nederland ruim 2,5 miljoen 75-plussers. Velen van hen wonen langer zelfstandig thuis.…

Lees Verder »
Samen wonen, samen leven
12 november 2025

Afgelopen vrijdag 7 november kwamen op uitnodiging van de beweging ‘Ouder worden 2040’ vele bestuurders,…

Lees Verder »
Mini-congres: De toekomst van zorginstellingsterreinen
24 oktober 2025

Veel oude zorginstellingsterreinen maken een stille transformatie door. Wat ooit afgezonderde omgevingen waren…

Lees Verder »
Nieuwe methodiek ‘Wijkgerichte preventie’
21 oktober 2025

Om (zorg)professionals hierin te ondersteunen, ontwikkelden Leyden Academy en Buurtzorg samen de…

Lees Verder »
Podcast: Hoe kunnen het sociaal domein en de zorg elkaar versterken?
16 oktober 2025

Hoe kunnen het sociaal domein en de zorg elkaar versterken?  In de nieuwe podcast Sociale Kwesties van Movisie…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Congres 2025: bekijk het beeldboek
8 oktober 2025

Op 24 en 25 september 2025 vond alweer het zesde, jaarlijkse ZorgSaamWonen Congres…

Lees Verder »
Eigenwijsheid
30 september 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een maatschappelijke druk om te…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.