Samen dromen als basis voor succes

.

Foto: Chris Hoefsmit - Burenhulp.nu

‘Samen zijn en blijven’, dat is de basisfilosofie voor het gloednieuwe woonzorgcomplex de Friese Vlaak. Een plek waar mensen langer zelfstandig kunnen wonen, ook als hun zorgvraag groter wordt.

Bron: Taskforce Wonen en Zorg

Mensen kiezen vaak té laat - en daarmee vaak ook gedwongen - voor een verhuizing naar een passende woning als zij ouder worden of als de behoefte aan zorg toeneemt. Bij de planvorming van de Friese Vlaak stond voorop dat het een complex moest worden waar mensen graag wíllen wonen en de garantie hebben dat ze daar kunnen blijven, ook als hun zorgvraag verandert.

Monique Cremers, Lid Raad van Bestuur van De Zorgcirkel, zet zich al geruime tijd in als ambassadeur voor de Taskforce Wonen en Zorg. Zij wil bijdragen aan oplossingen voor de woonzorgopgave door het vergroten van de ruimte om te experimenteren en belemmeringen te slechten. In Edam-Volendam speelde Monique een grote rol bij de realisatie van De Friese Vlaak. Cremers: “Dit complex sluit aan op de wensen van een nieuwe generatie ouderen. Samen zijn en samen blijven vormt hierbij de basis.”

De samenwerking tussen de gemeente, de woningbouwcorporaties Wooncompagnie en De Vooruitgang en de Zorgcirkel begon bij de gezamenlijke droom. Daarna begon het pionieren. Bestuurders van de drie partijen trokken intensief met elkaar op. Het werd een reis waarin alle partijen buiten de kaders van hun eigen organisatie durfden te kijken, waarin zij open met elkaar over knelpunten konden praten en gewoonten hebben doorbroken. Ook hebben zij samen meerdere complexen in het land bezocht om te leren van anderen. Een goede relatie, gebaseerd op vertrouwen, was het fundament van de samenwerking. Hier is veel tijd voor gemaakt. Uiteindelijk sloten partijen een samenwerkingsovereenkomst waarin risico’s gezamenlijk worden gedragen.

Lees het volledige artikel op de website van de Taskforce Wonen en Zorg >>

Ook interessant / voor u geselecteerd

Stembussen geopend: ZorgSaamWonen Award 2026

Wie verdient de ZorgSaamWonen Award 2026? Vanaf vandaag kan iedereen zijn stem uitbrengen op de ingediende…

Lees Verder »
Communitymanager Babette: ‘Vertrouwen opbouwen is cruciaal’

Anderhalf jaar geleden was de woonkamer van Hof van Leeuwesteyn een lege ruimte in een hof waar bewoners net…

Lees Verder »
Film over Lang Leven Thuis Flat

In opdracht van zorgorganisatie Amstelring en Hogeschool van Amsterdam maakten…

Lees Verder »
25 verschillende deelsessies op ZorgSaamWonen Congres

Zoals jullie weten vindt op donderdag 1 oktober het ZorgSaamWonen Congres plaats in ’t Spant te Bussum. Wist je…

Lees Verder »
Verruim je blik en ga mee op excursie

De zomervakanties zijn bijna voorbij maar, je kunt in eigen land ook veel…

Lees Verder »
Gezocht: woonconcepten die bouwen aan zorgzaamheid in gemeenschappen

Voor de ZorgSaamWonen Award 2026 zijn we op zoek naar woonconcepten in Noord-Holland…

Lees Verder »
HevoFame en TBI WOONlab lanceren stapelSTEK Zorggeschikte Woningen

HevoFame en TBI WOONlab lanceerden tijdens de PROVADA een nieuw woonconcept waarin…

Lees Verder »
Ruimte voor een bloeiende samenleving, kennismaken met Adapteo

Modulair bouwen ontwikkelt zich razendsnel, van tijdelijke noodoplossingen tot een…

Lees Verder »
Jury ZorgSaamWonen Award 2026 zoekt voorbeelden die laten zien hoe het ook kan

De jury van de ZorgSaamWonen Award 2026 gaat op zoek naar woonconcepten in de…

Lees Verder »
Inclusieve plekken als magneten voor woongeluk
Lees Verder »
Ouderen verhuizen niet door een bouwdoelstelling

De vergrijzing vraagt om meer dan extra…

Lees Verder »
Levensloopbestendig bouwen: Ontwerp als fundament, sociale waarde als hart

Levensloopbestendig bouwen betekent veel meer dan voldoen aan regelgeving en keurmerken: het draait om buurten…

Lees Verder »
Bouwen aan het Merletplein: van droom naar hechte gemeenschap

In het hart van Cuijk, op de plek waar ooit een school stond, schittert nu…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Award 2026 zoekt bouwstenen voor zorgzaamheid in gemeenschappen

De inschrijving voor de ZorgSaamWonen Award 2026 is inmiddels al ruim twee weken…

Lees Verder »
Ruimte voor woon- en leefgeluk, kennismaken met corporatie deltaWonen

In de huidige woningmarkt en het veranderende zorglandschap is het niet langer…

Lees Verder »
De eindgebruiker altijd voor ogen

‘Een blije eindgebruiker’. Dat is de reden waarom Edgar Berger graag bij Zenzo…

Lees Verder »
Nieuw Advies Raad van Ouderen over Grenzen aan de zorgzame samenleving

De overheid wil graag dat mensen in Nederland meer naar elkaar omkijken. Dit wordt een 'zorgzame samenleving'…

Lees Verder »
Eindrapportage Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen is gestopt per 9 juli. In de eindrapportage …

Lees Verder »
Handreiking 'Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen'

De handreiking ‘Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen’, gemaakt door corporatie Talis, biedt overwegingen,…

Lees Verder »
Geschiktheidsgids geclusterd wonen

De Geschiktheidsgids geclusterd wonen, ontwikkeld door TNO in opdracht van het ministerie van VWS, biedt…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.