Per direct geld voor digitale zorg

ehealth

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) stelt per direct geld beschikbaar voor extra digitale toepassingen voor ondersteuning en zorg op afstand voor thuiswonende kwetsbare ouderen en mensen met een chronische ziekte of beperking. 

Binnen de Stimuleringsregeling E-health Thuis (SET) is een speciale noodregeling ingericht: SET Covid-19. De regeling is bedoeld voor zorg- en welzijnsorganisaties die nu extra willen investeren in digitale zorg op afstand. Via de regeling is per aanvraag €50.000,- euro beschikbaar.

Minister Hugo de Jonge geeft aan dat contact in de zorg voor kwetsbare ouderen juist nu heel belangrijk is: "Nu door de corona-maatregelen de zorg soms lastig te realiseren is, moeten we alles uit de kast halen om de digitale instrumenten te benutten die al voorhanden zijn."

Het ministerie van VWS heeft leveranciers van devices voor beeldschermzorg verzocht om voldoende voorraad te reserveren voor de inzet voor zorg op afstand. Deze hebben aangegeven in de wereldwijde toewijzing voorrang te geven aan de zorgsector. Om zorgorganisaties te helpen bij een zo snel mogelijke implementatie van beeldschermzorg, biedt de regeling hiervoor een 'Fasttrack Beeldschermzorg' aan. Daarmee worden zorgorganisaties praktisch ondersteund in het maken van juiste keuzes.

Per aanvraag is € 50.000 beschikbaar. De subsidie wordt primair ingezet om projectkosten voor het implementeren van de digitale toepassingen te kunnen betalen. Hulp bij de implementatie mag ingehuurd worden. Daarnaast kan tot 50 procent van het bedrag worden besteed aan technologie zoals aanschaf van licenties of apparaten.

Bron: Rijksoverheid

Ook interessant / voor u geselecteerd

Stimuleringsregeling Wonen en Zorg weer geopend
12 juni 2025

Per vandaag is de Stimuleringsregeling Wonen en Zorg weer geopend: vanaf 11 juni 9:00 tot en met 31 oktober…

Lees Verder »
Zorgvastgoed en seniorenhuisvesting op de PROVADA met DUDOK
30 mei 2025

De grootste vastgoedbeurs van Nederland, de PROVADA, vindt plaats op 17 t/m 19 juni in de Rai in Amsterdam.…

Lees Verder »
Dora: op naar structurele financiering van ontmoetingsruimten
26 mei 2025

Het eeuwige gesprokkel om publieke ontmoetingsplekken gefinancierd te krijgen,…

Lees Verder »
Betaalbaar Wonen Prijs Zuid-Holland
14 mei 2025

Werkte jij vanuit een gemeente, corporatie of projectontwikkelaar aan een betaalbaar woningbouwproject in Zuid-…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2025: Gemeenschappelijk Wonen
12 mei 2025

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
80 jaar Vrijheid is inmiddels veel méér dan geen oorlog
2 mei 2025

Op 3 april mocht ik meedoen aan een overleg om deze gedachtesprong te maken: vrijheid is méér dan geen oorlog.…

Lees Verder »
Het College sanering zorginstellingen; een lust of een last?
28 maart 2025

Al in 2016 werd door zorginstellingen gepleit voor afschaffing van de rol die het College sanering…

Lees Verder »
Pleidooi voor sociaal pensioen 60-plussers
25 maart 2025

Sociaal pensioen staat voor de vele vaardigheden, ervaringen, netwerken en kennis die 60-plussers gedurende hun…

Lees Verder »
VanThuisUit succesvol concept
15 maart 2025

Zelfstandig wonende ouderen kunnen langer thuis blijven wonen dankzij de inzet van het nieuwe zorgconcept…

Lees Verder »
Actualiteitencollege: Versterkte regie op volkshuisvesting voor ouderen en aandachtsgroepen
26 februari 2025

Serendepity, wat een gelukkige toevalligheid. Huisvestingsexpert Martin Bleijenburg…

Lees Verder »
Vilente werkt vanuit respect aan vitale leefomgevingen
13 februari 2025

‘Respect hebben voor wat er al is en oog hebben voor de context’. Dat leerde Ton…

Lees Verder »
Landelijke belangstelling voor Rotterdams concept Thuisplusflat
10 februari 2025

Wat je altijd al wilde vragen over Thuisplusflats was mogelijk op 21 januari tijdens…

Lees Verder »
Nieuwe serie: Waar eindigt burenhulp en begint mantelzorg?
28 januari 2025

‘We gaan niet de billen van de buurman wassen!’. Dat hoor je vaak genoeg. Maar klopt…

Lees Verder »
Handreiking VNG en MantelzorgNL over mantelzorgwonen
27 januari 2025

Steeds meer mensen kijken naar de mogelijkheid van een mantelzorgwoning. Er leven bij gemeenten nog wel vragen…

Lees Verder »
Grenzen aan de veiligheid in de ouderenzorg
24 januari 2025

Met de rap voortschrijdende vergrijzing bereikt Nederland de grenzen op het gebied van geschikte huisvesting en…

Lees Verder »
De Opstap, onmisbare logeervoorziening in Groningen
13 januari 2025

Het Logeerhuis De Opstap is een burgerinitiatief in Groningen, opgericht in 2017.…

Lees Verder »
Logeren met zorg als thuis
11 december 2024

Logeren met zorg als thuis. Dat is waar Logeerhuis Tolhuis 75 in…

Lees Verder »
Voorraad zorgvastgoed groeit langzamer dan ooit
10 december 2024

De voorraad zorgvastgoed is in de afgelopen 10 jaar minder snel gegroeid dan ooit. In de periode 2015 tot en…

Lees Verder »
Betrokken en verbonden samenleving, niet zonder actieve ouderen!
21 november 2024

Utrecht, 20 november 2024. Ouderen beschikken over unieke talenten en vaardigheden die onze samenleving…

Lees Verder »
Geef zorgzame mensen een attentie op Mantelzorgdag
8 november 2024

Mensen zijn zorgzaam, alleen verschilt vaak de kring waarvoor iemand zorgt. Veel mensen zorgen beroepsmatig.…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.