Nieuw pand Philadelphia Zorg in Hoogeveen is klaar

Published on
eer

Foto: André Weima Fotografie

In maart 2020 bereikte de nieuwbouw van een pand van Philadelphia Zorg in Hoogeveen het hoogste punt. Op maandag 3 mei 2021, ruim een jaar later, werd de sleutel officieel overhandigd aan manager Sabine Bouwsema. Het inrichten voor de nieuwe bewoners, mensen met een beperking, kan beginnen. 

Een omheinde tuin, interne dagbesteding, grote kamers en ruime gangen, zijn zaken die tekenend zijn voor het appartementencomplex. Het zijn ruime appartementen met op de begane grond een doelgroep die meer zorg nodig heeft. De derde woonlaag van het complex is speciaal bedoeld voor wat oudere cliënten, met name 40-plussers. 

Voor die laatste doelgroep is gekozen omdat een plek voor deze groep ontbreekt in Hoogeveen. "We hebben straks gewoon veel te bieden", zo zegt ze in een artikel van Dagblad van het Noorden. "Niet elke instantie heeft interne dagbesteding en een omheinde tuin.  Samen met de familie van de inwoners hebben we deze plannen ontwikkeld en dat maakt het natuurlijk extra mooi. We zitten op een mooie locatie, zo vlakbij het centrum. We horen van iedereen dat ze staan te popelen om te verhuizen.”

 

  Gekoppelde organisatie(s)

Ook interessant / voor u geselecteerd

Gezocht: woonconcepten die bouwen aan zorgzaamheid in gemeenschappen

Voor de ZorgSaamWonen Award 2026 zijn we op zoek naar woonconcepten in Noord-Holland…

Lees Verder »
HevoFame en TBI WOONlab lanceren stapelSTEK Zorggeschikte Woningen

HevoFame en TBI WOONlab lanceerden tijdens de PROVADA een nieuw woonconcept waarin…

Lees Verder »
Ruimte voor een bloeiende samenleving, kennismaken met Adapteo

Modulair bouwen ontwikkelt zich razendsnel, van tijdelijke noodoplossingen tot een…

Lees Verder »
Inclusieve plekken als magneten voor woongeluk
Lees Verder »
Ouderen verhuizen niet door een bouwdoelstelling

De vergrijzing vraagt om meer dan extra…

Lees Verder »
Levensloopbestendig bouwen: Ontwerp als fundament, sociale waarde als hart

Levensloopbestendig bouwen betekent veel meer dan voldoen aan regelgeving en keurmerken: het draait om buurten…

Lees Verder »
Bouwen aan het Merletplein: van droom naar hechte gemeenschap

In het hart van Cuijk, op de plek waar ooit een school stond, schittert nu…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Award 2026 zoekt bouwstenen voor zorgzaamheid in gemeenschappen

De inschrijving voor de ZorgSaamWonen Award 2026 is inmiddels al ruim twee weken…

Lees Verder »
Ruimte voor woon- en leefgeluk, kennismaken met corporatie deltaWonen

In de huidige woningmarkt en het veranderende zorglandschap is het niet langer…

Lees Verder »
De eindgebruiker altijd voor ogen

‘Een blije eindgebruiker’. Dat is de reden waarom Edgar Berger graag bij Zenzo…

Lees Verder »
Nieuw Advies Raad van Ouderen over Grenzen aan de zorgzame samenleving

De overheid wil graag dat mensen in Nederland meer naar elkaar omkijken. Dit wordt een 'zorgzame samenleving'…

Lees Verder »
Eindrapportage Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen is gestopt per 9 juli. In de eindrapportage …

Lees Verder »
Handreiking 'Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen'

De handreiking ‘Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen’, gemaakt door corporatie Talis, biedt overwegingen,…

Lees Verder »
Geschiktheidsgids geclusterd wonen

De Geschiktheidsgids geclusterd wonen, ontwikkeld door TNO in opdracht van het ministerie van VWS, biedt…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Congres ‘Daar wil ik wonen! De wijk als fundament voor zorgzaam wonen.’

'Daar wil ik wonen! De wijk als fundament voor zorgzaam wonen.’ Zo luidt de titel van het ZorgSaamWonen…

Lees Verder »
Thuis in de toekomst: van bouwopgave naar maatschappelijke missie

De woonopgave in Nederland is geen kwestie van aantallen alleen, het is een maatschappelijke opgave die vraagt…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Award 2026: Bouwstenen voor zorgzaamheid in gemeenschappen

Werk jij aan een project in de provincie Noord-Holland dat wonen, zorg en welzijn op…

Lees Verder »
Testproject: Woningsplitsen in bewoonde staat

Hoe kunnen we meer woonruimte creëren zonder nieuw te bouwen? En hoe helpen we verschillende generaties om in…

Lees Verder »
Waterland Oase officieel geopend in Amsterdam-Noord

De Waterland Oase in Amsterdam-Noord is officieel geopend. In nieuwbouwcomplex Berkmeer aan het Waterlandplein…

Lees Verder »
Corporatie Omthuis bouwt aan wijken waar mensen zich thuis voelen en naar elkaar omkijken

We reizen naar Leusden voor een gesprek met Maarten Visser, ontwikkelmanager bij woningcorporatie Omthuis. Zij…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.