ZorgSaamWonen lanceert magazine Buurtroutes - plekken voor ontmoeting

zsw

Het tweede magazine van dit jaar is uit. Met het thema Buurtroutes - plekken voor ontmoeting gaan we in op hoe ontmoetingsplekken kunnen bijdragen aan het verminderen van eenzaamheid. De ZorgSaamWonen Award stond dit jaar ook in het teken van buurtroutes. In het magazine lees je meer over de winnaar van de jury- en publieksprijs, respectievelijk DumDum en De langste tafel van Kampen. 

Ook lees je in het magazine een interview met Martijn van der Steen (RVS). In dit interview gaat Van der Steen in op het rapport 'Ruimte maken voor ontmoeting': de buurt als sociale leefomgeving, dat in september is gepubliceerd. Hij vertelt meer over de aanleiding van het rapport en vertelt wat volgens hem een 'logische' plek is om mensen te ontmoeten. 

De jury van de ZorgSaamWonen Award werd dit jaar voorgezeten door Hans Adriani. Hans Adriani is voorzitter van de Taskforce Wonen en Zorg en voormalig wethouder gemeente Nieuwegein. In een blog in het magazine vertelt hij meer over de inzendingen van de award, hoe er beoordeeld is en wat hij vindt dat bijdraagt aan ontmoeten. 

Tot slot kun je alle inzendingen van de ZorgSaamWonen Award nog eens rustig bekijken in dit magazine. 

Open het magazine >>

Ook interessant / voor u geselecteerd

Week van Eén tegen Eenzaamheid 2026: samen bouwen aan verbinding

Van 24 tot en met 30 september 2026 vindt de landelijke Week tegen Eenzaamheid…

Lees Verder »
Inspiratiekaart woonvormen: samen op weg naar nog meer goede voorbeelden!

Overal in Nederland ontstaan goede initiatieven die wonen, welzijn en zorg voor…

Lees Verder »
Een sterke gemeenschap ontstaat niet vanzelf

Wat gebeurt er als je niet alleen investeert in wonen en zorg, maar ook in de…

Lees Verder »
Spontane ontmoetingen in de buurt

Veel buurtbewoners hebben behoefte aan meer sociale contacten in de buurt. Ze vinden het echter niet altijd…

Lees Verder »
Maestro, verticaal, zorgzaam dorpje op Haagse zorglocatie

De Baton, zo heet het recent opgeleverde woonzorgcomplex voor 136 mensen met…

Lees Verder »
Lessen van vier jaar Wij zijn Zuiderschans

Een afvaardiging van de wonen-welzijn-zorg tafel Zuidoost-Brabant en ZorgSaamWonen-professionals zijn op…

Lees Verder »
In 100 blogs zoeken naar de haarvaten van de buurt

Deze zomer is een mijlpaal bereikt; ik heb mijn 100e blog geschreven voor ‘Anders en…

Lees Verder »
Essay Anders kijken, anders doen

Op maandag 7 september nam Francesco Veenstra afscheid als Rijksbouwmeester tijdens een afscheidssymposium in…

Lees Verder »
Stembussen geopend: ZorgSaamWonen Award 2026

Wie verdient de ZorgSaamWonen Award 2026? Vanaf vandaag kan iedereen zijn stem uitbrengen op de ingediende…

Lees Verder »
Essay De architectuur van Alledaagse Attentheid

Kan de inrichting van een woongebouw bijdragen aan meer ontmoeting en omzien naar elkaar? In het geüpdatete…

Lees Verder »
Communitymanager Babette: ‘Vertrouwen opbouwen is cruciaal’

Anderhalf jaar geleden was de woonkamer van Hof van Leeuwesteyn een lege ruimte in een hof waar bewoners net…

Lees Verder »
Film over Lang Leven Thuis Flat

In opdracht van zorgorganisatie Amstelring en Hogeschool van Amsterdam maakten…

Lees Verder »
25 verschillende deelsessies op ZorgSaamWonen Congres

Zoals jullie weten vindt op donderdag 1 oktober het ZorgSaamWonen Congres plaats in ’t Spant te Bussum. Wist je…

Lees Verder »
Verruim je blik en ga mee op excursie

De zomervakanties zijn bijna voorbij maar, je kunt in eigen land ook veel…

Lees Verder »
Gezocht: woonconcepten die bouwen aan zorgzaamheid in gemeenschappen

Voor de ZorgSaamWonen Award 2026 zijn we op zoek naar woonconcepten in Noord-Holland…

Lees Verder »
Vitality Clubs komen landelijk in beweging voor een gezond brein

Op dinsdag 22 september komen 50-plussers door heel Nederland tegelijkertijd in…

Lees Verder »
HevoFame en TBI WOONlab lanceren stapelSTEK Zorggeschikte Woningen

HevoFame en TBI WOONlab lanceerden tijdens de PROVADA een nieuw woonconcept waarin…

Lees Verder »
Ruimte voor een bloeiende samenleving, kennismaken met Adapteo

Modulair bouwen ontwikkelt zich razendsnel, van tijdelijke noodoplossingen tot een…

Lees Verder »
Jury ZorgSaamWonen Award 2026 zoekt voorbeelden die laten zien hoe het ook kan

De jury van de ZorgSaamWonen Award 2026 gaat op zoek naar woonconcepten in de…

Lees Verder »
Ouderen verhuizen niet door een bouwdoelstelling

De vergrijzing vraagt om meer dan extra…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.