Woonvormen senioren Zuid-Holland (SRW), subsidie

Alle gemeenten in Zuid-Holland kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage uit de Subsidieregeling Woonvormen senioren Zuid-Holland.

Het doel van de subsidieregeling is het versnellen van de realisatie van zelfstandige woningen voor de doelgroep senioren binnen een project met een centrale ontmoetingsruimte. Gemeenten kunnen een bijdrage aanvragen zodat het financieel tekort op het woningbouwproject kleiner wordt en het project gerealiseerd kan worden.

In de provinciale begroting is er in totaal €2.500.000 beschikbaar gesteld voor deze subsidieregeling in 2024.

Aanvragen

De subsidieregeling staat uitsluitend open voor gemeenten. Elke gemeente kan maximaal één aanvraag indienen in de periode van 15 februari tot en met 30 november 2024. De beschikbare middelen worden verdeeld over de aanvragen op volgorde van binnenkomst. Als op 1 dag het beschikbare budget wordt overschreden wordt er geloot. Op basis van de subsidieregeling kunnen gemeenten €5.000 per te realiseren zelfstandige woning aanvragen. De minimale subsidie per aanvraag is €25.000 en de maximale subsidie per aanvraag is €250.000.

Kijk voor meer informatie op zuid-holland.nl.

Ook interessant / voor u geselecteerd

Benchmarkverplichting in de zorg: een stap vooruit?
4 juli 2025

Een speerpunt van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) is de continuïteit van zorg…

Lees Verder »
De verhuiscoach
30 juni 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
De Wmo en het ravijnjaar 2026; dat lijkt geen goede match
25 juni 2025

Gemeenten houden hun adem in. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en het ravijnjaar 2026 kruisen over…

Lees Verder »
Woongeluk in Hugo's tuin
24 juni 2025

“Ik ben er een rijker mens van geworden”, zegt een bewoonster van Hugo’s tuin in…

Lees Verder »
Advies van verzorgingshuis naar geclusterd wonen
23 juni 2025

Voormalig minister Agema stelde de vraag aan de Raad van Ouderen of ouderen behoefte hebben aan een woonvorm…

Lees Verder »
Wooncoöperatie Boschgaard Den Bosch: inspirerend voorbeeld
18 juni 2025

“Dat dit woonproject gelukt is!” Jurgen Arts van corporatie Zayaz loopt nog…

Lees Verder »
Casa Vita: mini droomdorp in een park
17 juni 2025

Een dorp in het klein. Dat wilde de gemeente Pijnacker realiseren op een terrein vlakbij het metrostation. Met…

Lees Verder »
Stimuleringsregeling Wonen en Zorg weer geopend
12 juni 2025

De Stimuleringsregeling Wonen en Zorg is weer geopend: vanaf 11 juni 9:00 tot en met 31 oktober 2025 17:00…

Lees Verder »
Zorgvastgoed en seniorenhuisvesting op de PROVADA met DUDOK
30 mei 2025

De grootste vastgoedbeurs van Nederland, de PROVADA, vindt plaats op 17 t/m 19 juni in de Rai in Amsterdam.…

Lees Verder »
Van woongroep tot verhuisadviseur
28 mei 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Intergenerationeel woonproject Haven Oost: samen redzaam
27 mei 2025

Onlangs kregen de bewoners van het intergenerationeel wooncomplex Haven Oost in…

Lees Verder »
Dora: op naar structurele financiering van ontmoetingsruimten
26 mei 2025

Het eeuwige gesprokkel om publieke ontmoetingsplekken gefinancierd te krijgen,…

Lees Verder »
Ouderen willen verzorgingshuis niet terug
23 mei 2025

Senioren hechten veel waarde aan behoud van zelfstandigheid en privacy bij het kiezen van de woonvorm van hun…

Lees Verder »
Betaalbaar Wonen Prijs Zuid-Holland
14 mei 2025

Werkte jij vanuit een gemeente, corporatie of projectontwikkelaar aan een betaalbaar woningbouwproject in Zuid-…

Lees Verder »
Genegenheid en welzijn belangrijk voor oudere migranten
24 april 2025

Hoe kunnen we het leven van oudere migranten beter ondersteunen – met…

Lees Verder »
Zwols magazine ‘Iedereen een thuis’
23 april 2025

In het magazine ‘Iedereen een thuis’ staan inspirerende verhalen over wonen…

Lees Verder »
Seniorenwoningen waar ouderen samen leven steeds populairder
22 april 2025

Onlangs was er een nieuwsitem bij Eén vandaag over seniorenwoningen. Twee wooncomplexen kwamen in beeld: ‘…

Lees Verder »
Groen in de hoofdrol: De verrassende veelzijdigheid van groen
17 april 2025

Dat groen belangrijk is voor het welzijn van mens en dier staat niet meer ter…

Lees Verder »
Impuls voor Thuishuizen: 'Langer zelfstandig, maar niet in je uppie'
16 april 2025

Op naar 50 Thuishuisprojecten in 2030. Dat is de ambitie van een op 4 april…

Lees Verder »
Podcastaflevering: Zorg en collectief wonen
15 april 2025

Zorg is steeds vaker onderwerp van gesprek bij het collectief wonen. Reden voor Cooplink, kennisnetwerk…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.