Inhaalslag nodig bij levensbestendige woningen

levensloopbestendig wonen

De Raad van Ouderen adviseert om een inhaalslag te maken in het bouwen van levensloopbestendige woningen. Dat schrijft ze in een advies aan de ministers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Binnenlandse Zaken. 

Bron: BeterOud

Theo Roes van de Raad van Ouderen stelt het bouwen van levensloopbestendige woningen als belangrijkste maatschappelijke opgave voor de komende jaren. 'Dat moet nu heel snel gebeuren, anders komen we in de knoop', aldus Roes. Tegelijkertijd is bouwen voor senioren heel goed omdat die senioren huizen achterlaten die vrijkomen voor andere groepen in de samenleving. De doorstroming in de markt komt zo sneller en beter op gang. 

Hoe aanpakken?
De Raad van Ouderen stelt onder andere voor gemeenten te verplichten een substantieel percentage van de te bouwen woningen te oormerken als ouderenhuisvesting. Daarnaast moet voldoende ruimte komen voor geclusterd en gemeenschappelijk wonen. 

Tevens pleit de raad van Ouderen voor het aanpassen van bestaande woningen en het ouderenvriendelijk maken van wijken. Ouderen willen blijven wonen waar ze nu wonen en hun sociale netwerk in stand houden. Het is een arbeidsintensief proces en maatwerk dat gemeenten, corporaties en projectontwikkelaars samen met ouderen in wijken moeten uitvoeren. 

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

Iedere geïnvesteerde euro in samen bewegen levert 6,20 euro op
7 november 2025

Leiden, 6 november 2025 – Welke impact heeft het werk van Leyden Academy on Vitality & Ageing op de…

Lees Verder »
Zie mij als mens
6 november 2025

“Sta eens even stil. Bij mij.” De 78-jarige Benno Wiersma, gespeeld door Eltjo…

Lees Verder »
Samen werken aan een leven lang fysiek en mentaal gezond
3 november 2025

In een samenleving waarin steeds minder wordt bewogen, kinderen minder vaardig zijn en de druk op de zorg…

Lees Verder »
Spijbelen
30 oktober 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen-blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Steinhagen: van boerderij tot woongemeenschap
28 oktober 2025

Ezels, kippen, schapen, een moestuin, een houtoven, een gezamenlijke kas, een…

Lees Verder »
Handreiking Collectief bouwen en wonen
27 oktober 2025

Collectief bouwen en wonen speelt in op de veranderende samenleving. Er zijn steeds meer eenpersoonshuishoudens…

Lees Verder »
Mini-congres: De toekomst van zorginstellingsterreinen
24 oktober 2025

Veel oude zorginstellingsterreinen maken een stille transformatie door. Wat ooit afgezonderde omgevingen waren…

Lees Verder »
Wonen met Amare
22 oktober 2025

Palet Welzijn heeft op 25 september een samenwerkingsovereenkomst getekend met Bouwinvest voor de realisatie…

Lees Verder »
Nieuwe methodiek ‘Wijkgerichte preventie’
21 oktober 2025

Om (zorg)professionals hierin te ondersteunen, ontwikkelden Leyden Academy en Buurtzorg samen de…

Lees Verder »
Podcast: Hoe kunnen het sociaal domein en de zorg elkaar versterken?
16 oktober 2025

Hoe kunnen het sociaal domein en de zorg elkaar versterken?  In de nieuwe podcast Sociale Kwesties van Movisie…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Congres 2025: bekijk het beeldboek
8 oktober 2025

Op 24 en 25 september 2025 vond alweer het zesde, jaarlijkse ZorgSaamWonen Congres…

Lees Verder »
Inspiratiekaart Woonzorgoplossingen: op naar de 200 voorbeelden!
8 oktober 2025

Overal in Nederland staan goede initiatieven die wonen, welzijn en zorg voor ouderen…

Lees Verder »
Blik naar buiten: drie leerzame en leuke excursies
7 oktober 2025

De herfstvakantie staat voor de deur. Misschien ga je een paar dagen weg, misschien…

Lees Verder »
Het ritme van de blues rond woonzorgcentrum Humanitas in Deventer
2 oktober 2025

"Het Chicago van Overijssel”, zo noemt Wilco Jansen, manager Samenleven bij woonzorgcentrum Humanitas, de…

Lees Verder »
Vernieuwde Woonstandaard gelanceerd
1 oktober 2025

Op 23 september 2025 is de vernieuwde Woonstandaard 4.0 gelanceerd. Extra goed…

Lees Verder »
Eigenwijsheid
30 september 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een maatschappelijke druk om te…

Lees Verder »
Goed Samenleven? Morele spanningen in de langdurige zorg
29 september 2025

Onder druk van de aanhoudende zorgcrisis richten gemeenten en zorginstellingen hun blik de laatste tijd steeds…

Lees Verder »
Woonzorgzone Daalhof en wooncomplex het Sumatrahof winnen de ZorgSaamWonen Award 2025
26 september 2025

“Zes winnaars, waarvan twee de beste winnaars zijn”. Zo presenteerde juryvoorzitter…

Lees Verder »
Wijkaanpak: schakelen tussen strategie en praktijk
25 september 2025

Hoe kom je van mooie plannen voor een wijk tot concrete actie? Dat onderwerp staat centraal tijdens de viering…

Lees Verder »
Zes genomineerden ZorgSaamWonen Award 2025 – Zorgzame Plekken - bekend
24 september 2025

Donderdag 25 september is het zover! Tijdens het ZorgSaamWonen Congres wordt de…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.