Werken aan een gezonde, sociale en vellige leefomgeving met BuurtSaam

Foto: Shutterstock.com

Foto: Shutterstock.com

Om ruimtelijke strategieën voor leefbare, sociale en levensloopbestendige buurten te ontwikkelen, heeft Platform31 'BuurtSaam' in het leven geroepen.

Een gezonde, sociale en veilige leefomgeving komt niet vanzelf tot stand. Vergrijzing, individualisering en digitalisering vragen om nieuwe (ruimtelijke) strategieën. Platform31 en het College van Rijksadviseurs, en met medewerking van LSA Bewoners en de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving, zijn daarom BuurtSaam gestart. Door kennisontwikkeling en ontwerpend onderzoek helpen we doelen en plannen voor de leefbaarheid te realiseren. Doe je mee? Aanmelden kan tot en met 12 mei. Op donderdag 30 maart 2023 (10.00 – 11.00 uur) is er een online informatiebijeenkomst. 

Platform31 brengt partijen bij elkaar en onderzoekt maatschappelijke opgaven die tot een inclusieve en duurzame samenleving leiden. Het komt met voorstellen waar beleidsmakers en uitvoerders mee aan de slag kunnen.

Doorstroming

Een ander thema waar het dit jaar aandacht voor vraagt is de doorstroming van senioren. Naast het bouwen van nieuwe woningen, is dit één van de oplossingen voor de toenemende druk op de woningmarkt. Met name in de particuliere huur- en koopsector staat dit beleid nog in de kinderschoenen. 

Beleidsadviseurs

Platform31 start hierover een experiment. Samen met gemeenten gaat het aan de slag om een samenhangend pakket van maatregelen te ontwikkelen gericht op doorstroming binnen de particuliere sector. Het experiment is bedoeld voor gemeentelijke beleidsadviseurs wonen en sociaal domein.

Overweegt u mee te doen aan het experiment maar wilt u eerst meer weten? Meld u dan aan voor de oriëntatiesessie op 6 april (11.00 - 12.00 uur).


 

Ook interessant / voor u geselecteerd

Landelijke Lief & Leedtop bewijst weer hoe belangrijk goed contact met je buren is
17 juni 2026

Maar liefst 120 mensen waren aanwezig op de Landelijke Lief & Leedtop, die op 4 juni gehouden werd in…

Lees Verder »
Essay Vertrouwde vreemden
15 juni 2026

Voor de Dag van de Architectuur 2026, met als thema 'De solidaire samenleving', schreef architect en publiek…

Lees Verder »
Creëer eenzaamheidsvriendelijke omgevingen
11 juni 2026

Twee op de vijf Nederlanders voelt zich eenzaam. Gevoelens van eenzaamheid hebben…

Lees Verder »
Handreiking Wijkgenootaanpak
9 juni 2026

Hoe versterk je de sociale samenhang in een wijk? En hoe zorg je ervoor dat bewoners…

Lees Verder »
Ruimte voor ontmoeting werkt!
8 juni 2026

Op 11 mei kwamen 40 professionals uit de sectoren wonen, welzijn en zorg bijeen in Leiden voor het seminar ‘…

Lees Verder »
Stedenbouwer Flip Krabbendam: ‘Een (woon)gemeenschap krijgt zuurstof door terloopse ontmoetingen’
3 juni 2026

Hij woont al sinds de oplevering in 1981 met zo´n honderd medebewoners in zijn…

Lees Verder »
Zorgzame gemeenschappen: successen, aandacht en zorg
28 mei 2026

ZorgSaamWonen ziet in het hele land mooie voorbeelden van zorgzame gemeenschappen. Het is geen nieuw fenomeen,…

Lees Verder »
Stormachtig stil rond roze ouderen
27 mei 2026

'Stormachtig stil' is de titel van het boek dat verhalenverteller Eveline van de Putte in 2013 publiceerde. Ze…

Lees Verder »
Zo investeer je in zorgzame gemeenschappen in tijden van vergrijzing
21 mei 2026

Lessen uit drie jaar onderzoek naar de Amsterdamse Lang Leven…

Lees Verder »
Op de koffie bij Annie: Bossche buurtkamer biedt warm welkom aan ouderen
19 mei 2026

Het is nog maar net tien uur op de maandagochtend in de Bossche wijk de Buitenpepers…

Lees Verder »
Zorgcoach in woongemeenschap Akropolistoren werkt aan preventie
12 mei 2026

Ouderenadviseur, welzijnsmedewerker, thuiscoach, wijkverpleegkundige en sociaal…

Lees Verder »
Doorbraakconferentie laat schuren, zoeken en nieuw perspectief ontstaan
11 mei 2026

Netwerk Nonna organiseerde samen met ZorgSaamWonen een Doorbraakconferentie rond systeeminnovatie en regionale…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2026 over inclusie
7 mei 2026

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
Masterclass: Het ambacht van gemeenschapsversterkend werken
4 mei 2026

‘Hoe bouw je aan zorgzame gemeenschappen?’ Een vraag die niet alleen ZorgSaamWonen…

Lees Verder »
Van wonen naar samen leven
20 april 2026

De woonvraag van senioren verandert. Standaard woningen volstaan niet meer; er is behoefte aan verbinding,…

Lees Verder »
Inspiratiebundel en Denkroute
16 april 2026

Vanuit de DEEL Academy zijn weer twee mooie produkten uitgebracht: de  …

Lees Verder »
Seminar Sumatrahof: over thuisgevoel in een Leids hof
13 april 2026

Met het winnen van de ZorgSaamWonen Award 2025 verdient het Sumatrahof alle lof in…

Lees Verder »
Symposium: Later is nu: De wijk als antwoord op een nieuwe werkelijkheid
10 april 2026

We praten al jaren over later. Alleen: later is inmiddels vandaag. We worden ouder, er zijn minder…

Lees Verder »
Het Juiste Thuis-bijeenkomst over de weg naar een samenleving van gemeenschappen
7 april 2026

Het Juiste Thuis (HJT) heeft een doorstart gemaakt onder de vleugels van het…

Lees Verder »
Bouwen voor zorg: zo haalbaar én betaalbaar mogelijk
31 maart 2026

Wooncomplex Nieuw Overbos in Heemstede heeft een zomerse uitstraling: de kleur is…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.