Zo Willen Wedde, Vriescheloo en Veelerveen Wonen

Published on
zo willen wij wonen

Gemeentehuis Wedde

‘Zo Willen Wij Wonen’ is een netwerk van wooninitiatieven in Groningen die kennis en ervaring delen met elkaar. Het is een onderdeel van Nationaal Programma Groningen. De initiatieven zijn: Zo Willen Wedde, Vriescheloo en Veelerveen Wonen en Waardig Wonen; Burgerinitiatief coöperatieve vereniging ‘Goudvoormekaar’; DeMensplek; Brokanthuis en ‘Woonborg Sappemeer’. ZorgSaamWonen zet de komende tijd alle initiatieven in het zonnetje. Dit keer staat Zo Willen Wedde, Vriescheloo en Veelerveen Wonen centraal.

Het is een spannende periode voor de Stichting blijven wonen in Westerwolde, SBWW. Dat vertelt Anniek Klein, bestuurslid bij deze stichting. Zij is daarnaast ook bestuurslid bij de Dorpsraad Wedde. “Wij hebben samen met Stichting Zo Willen Wij Wonen een plan ontwikkeld voor een nieuwe invulling van het voormalig gemeentehuis in Wedde. Dit staat te koop. In ons plan wordt een deel van het gemeentehuis verbouwd tot woningen voor zowel ouderen als jongeren. Samen met een financier en ontwikkelaar hebben we een bod uitgebracht. Op 5 april horen we meer.

Onderzoek woonwensen

Anniek legt uit waar de plannen vandaan komen. “We hebben met de Dorpsraad Wedde, Dorpsraad Vriescheloo en Vereniging voor Plaatselijke Belangen Veelerveen een onderzoek gedaan naar de woonwensen van de dorpsbewoners. Daarvoor hebben we een vragenlijst uitgezet en daarna thema- en ontwerp-avonden georganiseerd. Daaruit kwam veel informatie naar voren.” Over het algemeen zijn de dorpsbewoners tevreden en willen ze graag in het eigen dorp blijven wonen. Ze willen ook graag zelfstandig blijven wonen en het liefste in een levensloopbestendige woning. Ze hebben wel behoefte aan voorzieningen zoals een huisarts, dorpshuis, fysiotherapie, winkel, gemeenteloket, openbaar vervoer, weekmarkt en kindervoorzieningen. Jongeren hebben de behoefte om zelfstandig te gaan wonen of terug te keren naar één van de dorpen. Dit is lastig vanwege de hoge prijzen van de woningen en het geringe aanbod.

Drie projecten

De informatie die dit onderzoek opleverde heeft geleid tot drie projecten: Natuurlijk Wonen Veelerveen, Pastorie Wonen Vriescheloo en Gemeentehuis Wonen Wedde. In Wedde is er het plan om woningen te ontwikkelen in het voormalige gemeentehuis. “We willen twaalf tot zestien woningen realiseren. Naast de woningen denken we aan horeca en aan ruimte bieden aan voorzieningen op het terrein van sport, maar ook aan kleine bedrijfjes. Verder is er behoefte aan mensen die kortdurende zorg nodig hebben. Daar willen we ook plek voor maken. De behoefte is groot.” In Vriescheloo wil de stichting de pastoriewoning omvormen tot een multifunctionele accommodatie met ontvangst en ontmoetingsruimten. Verder komen er zeven woningen bij voor jong en oud. In Veelerveen ziet de stichting kansen voor realisatie van nieuwe woningen achter het dorpshuis voor een mix van doelgroepen.

Cadeau

Jan Mulder en Wouter van de Kolk adviseren vanuit Stichting Zo Willen Wij Wonen. “Wij zijn erg blij met deze professionele ondersteuning van beide adviseurs”, zegt Anniek. “Zonder professionele hulp is het bijna niet te doen.” Ook met het uitbrengen van het bod is de stichting blij met de hulp van de adviseurs. Anniek heeft zelf overigens nog geen verhuisplannen. “Ik woon zelf op dit moment nog prettig, maar ik weet niet hoe de toekomst eruit ziet. Ik sluit niets uit, maar nu blijf ik gewoon nog lekker in mijn eigen huis.” Anniek hoopt van harte op goed nieuws. “Het gebouw in Wedde is prachtig. Het ligt vlakbij een natuurgebied. Het zou voor de dorpsbewoners een mooi cadeau zijn als we onze plannen kunnen realiseren.”

Lees meer

Westers | Zo Woont Westerwolde

Nationaal Programma Groningen | Zo Willen Wij Wonen 

Lees ook het artikel over het burgerinitiatief Goudvoormekaar

Nationaal Programma Groningen

Ook interessant / voor u geselecteerd

Gezocht: woonconcepten die bouwen aan zorgzaamheid in gemeenschappen

Voor de ZorgSaamWonen Award 2026 zijn we op zoek naar woonconcepten in Noord-Holland…

Lees Verder »
HevoFame en TBI WOONlab lanceren stapelSTEK Zorggeschikte Woningen

HevoFame en TBI WOONlab lanceerden tijdens de PROVADA een nieuw woonconcept waarin…

Lees Verder »
Ruimte voor een bloeiende samenleving, kennismaken met Adapteo

Modulair bouwen ontwikkelt zich razendsnel, van tijdelijke noodoplossingen tot een…

Lees Verder »
Essay 'Ik was er al': van de logica van het aanbod naar de logica van het leven

Marco van Alderwegen, interim-bestuurder en toezichthouder in zorg en welzijn, mede-initiatiefnemer van De…

Lees Verder »
Bouwen aan het Merletplein: van droom naar hechte gemeenschap

In het hart van Cuijk, op de plek waar ooit een school stond, schittert nu…

Lees Verder »
Ruimte voor woon- en leefgeluk, kennismaken met corporatie deltaWonen

In de huidige woningmarkt en het veranderende zorglandschap is het niet langer…

Lees Verder »
De eindgebruiker altijd voor ogen

‘Een blije eindgebruiker’. Dat is de reden waarom Edgar Berger graag bij Zenzo…

Lees Verder »
Eindrapportage Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen is gestopt per 9 juli. In de eindrapportage …

Lees Verder »
Handreiking 'Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen'

De handreiking ‘Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen’, gemaakt door corporatie Talis, biedt overwegingen,…

Lees Verder »
Geschiktheidsgids geclusterd wonen

De Geschiktheidsgids geclusterd wonen, ontwikkeld door TNO in opdracht van het ministerie van VWS, biedt…

Lees Verder »
Testproject: Woningsplitsen in bewoonde staat

Hoe kunnen we meer woonruimte creëren zonder nieuw te bouwen? En hoe helpen we verschillende generaties om in…

Lees Verder »
Waterland Oase officieel geopend in Amsterdam-Noord

De Waterland Oase in Amsterdam-Noord is officieel geopend. In nieuwbouwcomplex Berkmeer aan het Waterlandplein…

Lees Verder »
Gemeenschappelijk wonen als sleutel tot gezond ouder worden

Dat gemeenschappelijk wonen bijdraagt aan het welzijn van ouderen weten Darinka…

Lees Verder »
Nieuwe publicatie: WOONTITANEN

In wat voor woning en woonomgeving ziet de 55-plusser zichzelf prettig oud worden? Dit is de centrale vraag in…

Lees Verder »
Zorgcoach in woongemeenschap Akropolistoren werkt aan preventie

Ouderenadviseur, welzijnsmedewerker, thuiscoach, wijkverpleegkundige en sociaal…

Lees Verder »
Seniorenhuisvesting: woningtoewijzing als sleutel tot vitale gemeenschappen

Seniorenhuisvesting is meer dan een uitvoeringsvraagstuk alleen. Regelgeving, toewijzingscriteria en…

Lees Verder »
Verandering start met het ontwikkelen van een maatschappijvisie naast je zorgvisie

In een interview met de beweging ‘Van Zorg naar Gewoon Leven’ neemt Roeli Mossel je…

Lees Verder »
Wonen voor iedereen: Handreiking woonzorgconcepten regio Amsterdam

Er zijn woonzorgconcepten gerealiseerd voor woningzoekende in een kwetsbare situatie…

Lees Verder »
Inspiratiebundel en Denkroute

Vanuit de DEEL Academy zijn weer twee mooie produkten uitgebracht: de  …

Lees Verder »
HOUSE onderzoek Vlaanderen: De toekomst van woonwelbevinden en ouder worden

Bij onze Zuiderburen heeft een groot onderzoek plaatsgevonden: het HOUSE project. Voor het HOUSE project hebben…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.