LIFE: meer dan goede buren

life 1

LIFE is een bijzonder wooncomplex op een prachtige locatie aan het water in de Amsterdamse Houthaven. In het gebouw is een mix van verschillende appartementen te vinden rondom een gezamenlijke binnentuin. In totaal zijn er 131 appartementen, zowel koopwoningen als sociale en vrijesector huurwoningen. Bouwinvest, belegger voor pensioenfondsen, verhuurt 59 vrije sector levensloopbestendige appartementen. Woningcorporatie Habion verhuurt 39 sociale huurappartementen. Belangrijke voorzieningen zoals een huisartsenpost, fysiotherapeut en apotheek maken deel uit van het gebouw. Op nog geen 200 meter ligt de Amsterdamse Spaarndammerbuurt met cafés, een theater, supermarkten en een bibliotheek.

Wat LIFE opvallend maakt is het concept: er wonen louter mensen die zich inzetten voor elkaar en voor hun buurt. Ze doen meer dan samen in één complex wonen. De toewijzing van de woningen gebeurt op basis van onder andere motivatie. Er vinden gesprekken plaats met huurders om de verwachtingen over en weer goed te bespreken.  LIFE is een plek waar iedereen zichzelf kan zijn en plezierig en veilig woont, omringd door gelijkgestemden van 50 jaar en ouder. Mensen zoals Toti (62 jaar), die sinds februari 2020 in LIFE woont. Toti vertelt: ‘LIFE is een heel bijzonder project in Amsterdam, waar mensen met elkaar afspreken hoe ze samen willen wonen, met elkaar, in een prettige woonomgeving.’ Nu ze ouder wordt, wil ze graag in de stad blijven wonen, maar wel op een andere manier, met genoeg privacy maar ook een fijn contact met je buren.

life 2

My livy
De bewoners zijn er begin 2020 komen wonen. Op verschillende manieren wordt gezorgd dat bewoners elkaar leren kennen. Zo is er het Mylivy concept, een vernieuwend concept waarin de community een belangrijke rol speelt. De community is een groep medebewoners, buurtbewoners, kennissen en familie waarmee de mogelijkheid wordt geboden om zelfstandig te kunnen blijven wonen met op maat gemaakte optionele zorg. Een essentieel onderdeel is de hostess, welke de spil vormt binnen de community en op een actieve en prettige manier bewoners activeert om vitaal en betrokken te blijven. Samen met de hostess staat een op maat gemaakt digitaal platform centraal welke bewoners kunnen bedienen via hun eigen mobiele telefoon. Via het Mylivy platform kunnen bewoners eenvoudig ondersteuning krijgen voor een legio aan verschillende manieren om wonen, zorg en welzijn op maat te personaliseren.

Marian Euverman, oprichtster van Mylivy: ‘We kunnen weinig organiseren maar we doen veel met beeldbellen. We zitten met drie hostessen ook wekelijks in het gebouw en dan komen mensen vaak langs voor een kopje koffie en een praatje. Wel coronaproof, dus op afstand’. Ze maken gebruik van digitale middelen, zo hebben ze een keer samen online gekookt. Van tevoren zijn de ingrediënten langsgebracht. ‘Dat was een groot succes.’ Ook huismeester Terence is wekelijks aanwezig om bewoners thuis te laten voelen in LIFE en te helpen met kleine klusjes in huis. Hij helpt bewoners op weg wanneer zij hun sleutels kwijt zijn, meer willen weten over de mogelijkheden voor het afnemen van zorg of gewoon een praatje willen maken.

Meer informatie:

www.leveninlife.nl.

https://mylivy.nl/

Ook interessant / voor u geselecteerd

Het Juiste Thuis-bijeenkomst over de weg naar een samenleving van gemeenschappen
7 april 2026

Het Juiste Thuis (HJT) heeft een doorstart gemaakt onder de vleugels van het…

Lees Verder »
Roadmap: borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 april 2026

Dat we meer en sneller nieuwe woonvormen voor ouderen moeten bouwen, dat weet iedereen inmiddels wel. Maar hoe…

Lees Verder »
Bouwen voor zorg: zo haalbaar én betaalbaar mogelijk
31 maart 2026

Wooncomplex Nieuw Overbos in Heemstede heeft een zomerse uitstraling: de kleur is…

Lees Verder »
Save the date: ZorgSaamWonen Congres 2026
30 maart 2026

Daar wil ik wonen! De wijk als fundament voor zorgzaam wonen.

Tijdens dit landelijke congres…

Lees Verder »
Dagelijks Leven en NLV: Zorg en vastgoed, samen naar meer betaalbare woonconcepten
26 maart 2026

Wat hebben zorgorganisatie Dagelijks Leven en vastgoedbeheerder NLV met elkaar…

Lees Verder »
Publicatie onderzoek leegstand intramurale ouderenzorg
24 maart 2026

Het Zilveren Kruis heeft onderzoek gedaan naar zowel de wachtlijsten als leegstand in de intramurale…

Lees Verder »
Nieuwe woonvorm voor ouderen: jong ontwerpbureau lanceert manifest
23 maart 2026

RAUMKULTUR & IkLandschap lanceerden op 23 maart het Huis van Sep, een manifest dat laat zien hoe woonvormen…

Lees Verder »
Schaalniveaus van geclusterde woonvormen
20 maart 2026

Hoe zorgen we ervoor dat geclusterde woonvormen uitgroeien tot plekken waar bewoners zich thuis voelen, elkaar…

Lees Verder »
Ruimte voor ontmoeting werkt!
19 maart 2026

Hoe ontwerp je een woonomgeving waar mensen niet alleen naast elkaar wonen, maar ook mét elkaar leven? Het…

Lees Verder »
Zorgen in de buurt
17 maart 2026

 

Steeds langer wonen ouderen zelfstandig in hun buurt. Om de zorg betaalbaar en uitvoerbaar te houden…

Lees Verder »
Top 10 wonen en zorg in de mooiste omgevingen
16 maart 2026

Als gasthoofdredacteur van Stedebouw & Architectuur, met het thema Gezonde leefomgeving, was Yvonne Witter…

Lees Verder »
Buurtverbinders; Goed bezig en het werkt!
13 maart 2026

Wat fijn om een kijkje achter te schermen te krijgen in het boek ‘Strategisch bouwen aan betrokken, weerbare…

Lees Verder »
Oproep: Thuis in Verhalen
10 maart 2026

ZorgSaamWonen lanceert een pop-up redactie: Thuis in Verhalen. De komende periode…

Lees Verder »
Zorgbuurthuis 't Hageltje: indicatieloos woongeluk inpassen in systeemwereld
5 maart 2026

“Jullie voorkomen of bieden een Volledig Pakket Thuis (VPT) met de middelen voor een…

Lees Verder »
Gemeenschappen bouwen juist nu van belang
4 maart 2026

Gemeenschappen bouwen, daar gelooft Margrieta Haan, drijvende kracht achter Het…

Lees Verder »
Oproep: Pareltjes van inclusie
2 maart 2026

Hoe ziet inclusie eruit? Plekken waar iedereen welkom is, volwaardig kan meedoen…

Lees Verder »
Onderzoek Ouderen voor ouderen in Haarlem
2 maart 2026

Het Nederlandse ouderenzorgstelsel staat onder druk door de vergrijzing, een groeiende zorgvraag en een tekort…

Lees Verder »
Japan: ouderenzorg met het hoofd of het hart?
27 februari 2026

In Japan slaat de vergrijzing stukken harder toe dan in Nederland. Hoe de Japanse zorgsector daarop inspeelt,…

Lees Verder »
Oproep: doe mee aan de tentoonstelling Liever Collectiever!
26 februari 2026

Vind jij het ook zo fijn om gemeenschappelijk te wonen? En zou je dat graag doorvertellen? Laat ons weten…

Lees Verder »
Doorstart ‘Het Juiste Thuis’ met ZorgSaamWonen
25 februari 2026

Een dubbel gevoel hebben Mathil Sanders-de Jonge, wethouder sociaal domein van de…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.