LIFE: meer dan goede buren

life 1

LIFE is een bijzonder wooncomplex op een prachtige locatie aan het water in de Amsterdamse Houthaven. In het gebouw is een mix van verschillende appartementen te vinden rondom een gezamenlijke binnentuin. In totaal zijn er 131 appartementen, zowel koopwoningen als sociale en vrijesector huurwoningen. Bouwinvest, belegger voor pensioenfondsen, verhuurt 59 vrije sector levensloopbestendige appartementen. Woningcorporatie Habion verhuurt 39 sociale huurappartementen. Belangrijke voorzieningen zoals een huisartsenpost, fysiotherapeut en apotheek maken deel uit van het gebouw. Op nog geen 200 meter ligt de Amsterdamse Spaarndammerbuurt met cafés, een theater, supermarkten en een bibliotheek.

Wat LIFE opvallend maakt is het concept: er wonen louter mensen die zich inzetten voor elkaar en voor hun buurt. Ze doen meer dan samen in één complex wonen. De toewijzing van de woningen gebeurt op basis van onder andere motivatie. Er vinden gesprekken plaats met huurders om de verwachtingen over en weer goed te bespreken.  LIFE is een plek waar iedereen zichzelf kan zijn en plezierig en veilig woont, omringd door gelijkgestemden van 50 jaar en ouder. Mensen zoals Toti (62 jaar), die sinds februari 2020 in LIFE woont. Toti vertelt: ‘LIFE is een heel bijzonder project in Amsterdam, waar mensen met elkaar afspreken hoe ze samen willen wonen, met elkaar, in een prettige woonomgeving.’ Nu ze ouder wordt, wil ze graag in de stad blijven wonen, maar wel op een andere manier, met genoeg privacy maar ook een fijn contact met je buren.

life 2

My livy
De bewoners zijn er begin 2020 komen wonen. Op verschillende manieren wordt gezorgd dat bewoners elkaar leren kennen. Zo is er het Mylivy concept, een vernieuwend concept waarin de community een belangrijke rol speelt. De community is een groep medebewoners, buurtbewoners, kennissen en familie waarmee de mogelijkheid wordt geboden om zelfstandig te kunnen blijven wonen met op maat gemaakte optionele zorg. Een essentieel onderdeel is de hostess, welke de spil vormt binnen de community en op een actieve en prettige manier bewoners activeert om vitaal en betrokken te blijven. Samen met de hostess staat een op maat gemaakt digitaal platform centraal welke bewoners kunnen bedienen via hun eigen mobiele telefoon. Via het Mylivy platform kunnen bewoners eenvoudig ondersteuning krijgen voor een legio aan verschillende manieren om wonen, zorg en welzijn op maat te personaliseren.

Marian Euverman, oprichtster van Mylivy: ‘We kunnen weinig organiseren maar we doen veel met beeldbellen. We zitten met drie hostessen ook wekelijks in het gebouw en dan komen mensen vaak langs voor een kopje koffie en een praatje. Wel coronaproof, dus op afstand’. Ze maken gebruik van digitale middelen, zo hebben ze een keer samen online gekookt. Van tevoren zijn de ingrediënten langsgebracht. ‘Dat was een groot succes.’ Ook huismeester Terence is wekelijks aanwezig om bewoners thuis te laten voelen in LIFE en te helpen met kleine klusjes in huis. Hij helpt bewoners op weg wanneer zij hun sleutels kwijt zijn, meer willen weten over de mogelijkheden voor het afnemen van zorg of gewoon een praatje willen maken.

Meer informatie:

www.leveninlife.nl.

https://mylivy.nl/

Ook interessant / voor u geselecteerd

Deurne en Someren bundelen krachten voor integrale woon-welzijn-zorgvisie
6 juni 2025

Vergrijzing, toenemende zorgbehoeften en de krappe woningmarkt leggen een enorme druk op veel gemeenten.…

Lees Verder »
Mensen beseffen steeds meer dat we het met elkaar moeten doen
4 juni 2025

Een zorgzame straat begint met elkaar kennen en herkennen, stellen Yvonne Witter en Daniëlle Harkes, oprichters…

Lees Verder »
B&B De Uitwijk: Een warm bad van verbondenheid
2 juni 2025

Het krijtbord in de voortuin van B&B De Uitwijk verklapt dat er in het voormalige schoolgebouw in…

Lees Verder »
‘Lekker koken met draadjesvlees. Dan komen ze gelijk!’
2 juni 2025

Middenin de coronatijd werd in Amsterdam-Zuid een opmerkelijke, intramurale zorginstelling geopend. Vandaag…

Lees Verder »
Van woongroep tot verhuisadviseur
28 mei 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Blue Zone Festival 2025: De beweging groeit
28 mei 2025

Met tachtig deelnemers aan het pre-event en bijna 400 bezoekers op de festivaldag, overschrijdt het tweede Blue…

Lees Verder »
Intergenerationeel woonproject Haven Oost: samen redzaam
27 mei 2025

Onlangs kregen de bewoners van het intergenerationeel wooncomplex Haven Oost in…

Lees Verder »
Ouderen willen verzorgingshuis niet terug
23 mei 2025

Senioren hechten veel waarde aan behoud van zelfstandigheid en privacy bij het kiezen van de woonvorm van hun…

Lees Verder »
Collectief wonen als standaard
20 mei 2025
Lees Verder »
Betaalbaar Wonen Prijs Zuid-Holland
14 mei 2025

Werkte jij vanuit een gemeente, corporatie of projectontwikkelaar aan een betaalbaar woningbouwproject in Zuid-…

Lees Verder »
Zorgzame buurten in opbouw: hoe nu verder?
13 mei 2025

Hoe bouw je een zorgzame buurt waar mensen naar elkaar omzien? De eerste fase van Nonna’s programmalijn ‘Goed…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2025: Gemeenschappelijk Wonen
12 mei 2025

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
Met Buurtkracht samen verder bouwen aan vitale en bruisende gemeenschap
8 mei 2025

ENA en Woningstichting Barneveld (WsB) starten met project Buurtkracht. Zij gaan samen met bewoners verder…

Lees Verder »
80 jaar Vrijheid is inmiddels veel méér dan geen oorlog
2 mei 2025

Op 3 april mocht ik meedoen aan een overleg om deze gedachtesprong te maken: vrijheid is méér dan geen oorlog.…

Lees Verder »
Villa Bewust
30 april 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Kamerbrief over voortgang ouderenhuisvesting
28 april 2025

De ministers Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) en Fleur Agema van Volksgezondheid…

Lees Verder »
Genegenheid en welzijn belangrijk voor oudere migranten
24 april 2025

Hoe kunnen we het leven van oudere migranten beter ondersteunen – met…

Lees Verder »
Zwols magazine ‘Iedereen een thuis’
23 april 2025

In het magazine ‘Iedereen een thuis’ staan inspirerende verhalen over wonen…

Lees Verder »
Seniorenwoningen waar ouderen samen leven steeds populairder
22 april 2025

Onlangs was er een nieuwsitem bij Eén vandaag over seniorenwoningen. Twee wooncomplexen kwamen in beeld: ‘…

Lees Verder »
Groen in de hoofdrol: De verrassende veelzijdigheid van groen
17 april 2025

Dat groen belangrijk is voor het welzijn van mens en dier staat niet meer ter…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.