Podcastaflevering: Zorg en collectief wonen

Zorg is steeds vaker onderwerp van gesprek bij het collectief wonen. Reden voor Cooplink, kennisnetwerk wooncoöperaties om de 17e aflevering van de wooncoöperatiepodcast om in gesprek te gaan met Jan Snijders oud-voorzitter van zorgcoöperatie Austerlitz Zorgt, Bernard Smits voorzitter van Cooplink en Yvonne Witter, expert bij ZorgSaamWonen. Jan Snijders is nauw betrokken geweest bij de oprichting van zorgcoöperatie in Austerlitz. “Er is geen voorziening die uit het dorp verdwijnt”, zegt Jan tijdens de podcast. De bewoners hebben veel voorzieningen met elkaar geregeld en zelfs het dorpscafé overgenomen. Bewoners houden de eigen regie en schakelen professionele hulp in waar nodig. De dorpsondersteuner en wijkverpleegkundige koppelen vraag en aanbod aan elkaar.

De bewoners realiseerden ook woningen: 17 zorgwoningen, acht sociale huurwoningen voor jongeren en acht woningen, geschikt voor zorg, in de vrije sector. Zij richtten hiertoe een aparte stichting op: Nu voor Straks. Yvonne ziet in het land meer van dit soort initiatieven ontstaan. Ook op kleinere schaal, zoals allerlei woongemeenschappen. “Als je in een woongemeenschap woont ken je elkaar goed, kom je elkaar vaker tegen bij bijvoorbeeld de wasruimte. Dan is het makkelijker te signaleren als iemand hulo nodig hebt. Het is laagdrempeliger”, zegt ze in de aflevering. Bernard benadrukt dat het omzien naar elkaar hard nodig is. “Er komen steeds meer eenpersoonshuishoudens.” Jan, Bernard en Yvonne gaan in deze aflevering in op intergenerationeel contact, het toewijzen van woningen en nog veel meer.

Beluister de podcast: Luister naar podcast #17 over zorg en wonen! – Cooplink

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

De verhuiscoach
30 juni 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Woongeluk in Hugo's tuin
24 juni 2025

“Ik ben er een rijker mens van geworden”, zegt een bewoonster van Hugo’s tuin in…

Lees Verder »
Advies van verzorgingshuis naar geclusterd wonen
23 juni 2025

Voormalig minister Agema stelde de vraag aan de Raad van Ouderen of ouderen behoefte hebben aan een woonvorm…

Lees Verder »
Wooncoöperatie Boschgaard Den Bosch: inspirerend voorbeeld
18 juni 2025

“Dat dit woonproject gelukt is!” Jurgen Arts van corporatie Zayaz loopt nog…

Lees Verder »
Casa Vita: mini droomdorp in een park
17 juni 2025

Een dorp in het klein. Dat wilde de gemeente Pijnacker realiseren op een terrein vlakbij het metrostation. Met…

Lees Verder »
Van woongroep tot verhuisadviseur
28 mei 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Intergenerationeel woonproject Haven Oost: samen redzaam
27 mei 2025

Onlangs kregen de bewoners van het intergenerationeel wooncomplex Haven Oost in…

Lees Verder »
Ouderen willen verzorgingshuis niet terug
23 mei 2025

Senioren hechten veel waarde aan behoud van zelfstandigheid en privacy bij het kiezen van de woonvorm van hun…

Lees Verder »
Genegenheid en welzijn belangrijk voor oudere migranten
24 april 2025

Hoe kunnen we het leven van oudere migranten beter ondersteunen – met…

Lees Verder »
Zwols magazine ‘Iedereen een thuis’
23 april 2025

In het magazine ‘Iedereen een thuis’ staan inspirerende verhalen over wonen…

Lees Verder »
Seniorenwoningen waar ouderen samen leven steeds populairder
22 april 2025

Onlangs was er een nieuwsitem bij Eén vandaag over seniorenwoningen. Twee wooncomplexen kwamen in beeld: ‘…

Lees Verder »
Groen in de hoofdrol: De verrassende veelzijdigheid van groen
17 april 2025

Dat groen belangrijk is voor het welzijn van mens en dier staat niet meer ter…

Lees Verder »
Impuls voor Thuishuizen: 'Langer zelfstandig, maar niet in je uppie'
16 april 2025

Op naar 50 Thuishuisprojecten in 2030. Dat is de ambitie van een op 4 april…

Lees Verder »
WoonOnderzoek Nederland 2024 (WoON)
14 april 2025

"Tussen wensen en wonen" is de titel van het recent verschenen WoonOnderzoek. Voor het…

Lees Verder »
Top 10 Inspiratie Wonen & Zorg
9 april 2025

Voor Stedebouw & Architectuur heeft Yvonne Witter een top tien samengesteld van inspirerende projecten…

Lees Verder »
Maximale bewegingsvrijheid & veiligheid voor de bewoners van Verpleeghuis Hoogerwaard
28 maart 2025

In februari 2024 is in het hart van het Brabantse Hoogerheide verpleeghuis…

Lees Verder »
Podcastserie om uitdagingen bespreekbaar te maken
26 maart 2025

Vereen lanceert de vijfdelige podcastserie 'Een zorg voor later'. Hiermee wil zorgorganisatie Vereen, partner…

Lees Verder »
Oplossingen voor toekomstbestendige woningvoorraad
21 maart 2025

In een nieuwe studie van Atelier van Berlo staat de herverdeling van de beschikbare (woon-)ruimte centraal. De…

Lees Verder »
Ruimtelijk ontwerpen voor ontmoetingen in woonomgeving
20 maart 2025

In een themanummer van Stedebouw & Architectuur staat het faciliteren van ontmoetingen centraal. De…

Lees Verder »
Herbergier Bartlehiem: warme zorg in oude zuivelfabriek
17 maart 2025

Vanaf station Leeuwarden is het zo’n veertig minuten fietsen naar Bartlehiem. Door…

Lees Verder »

Goedemiddag,
Nog niet zo lang op deze nieuwsbrief geabonneerd. WANT ben ontzettend opzoek naar
hulp, welke geboden kan worden aan een alleenstaande (ik) welke 73 is en geen familie.
Ik ga geen hulp vragen van bv buren o.i.d. waar ik helaas geen kontakt mee heb. De ene buur wil geen contact, komt van elders en de ander is helaas een psychisch gestoorde dame. Nu is mijn vraag: gewoon hulp nodig om te kunnen blijven wonen. Dus klussen, tuin en in huis. Lichamelijk gaat het nog redelijk. Zo nodig vraag ik thuiszorg. Er komen wel heel veel org. welke betaalde hulp aanbieden voor heel veel geld. vb: h.h. hulp, welke ik gevraagd heb, via Espria, wat een zorgorganisatie is, was €26,30 per uur. Vorig jaar heb ik, radiatorfolie aan laten brengen door espria €27,50 excl. reiskosten. Dit kan eenmalig maar niet struktureel. De WMO hulp is helaas 2 uur per wk en lang niet voldoende. Extra kan ik niet betalen, helaas. Ik zoek dus betaalbare hulp. Hoeft niet voor niets te zijn, maar een reeel bedrag.
Nu wordt er tegen een koophuis aangekeken, merk ik. Ik heb zinds 20 jaar deze optie. Maar zit hoog in kosten. Daarover heb ik ook een vraag. Met het huis, de overwaarde, dus de stenen €. Dit is mogelijk via ("behouden huis" ) zit in Amsterdam. MAAR ik kan nergens externe info vinden over deze organisatie. Aangezien u het over woonvormen e.d. heeft, is dit ook een optie. Ik kan dan ik huis blijven wonen en elke maand extra € ontvangen. Is voor mij een optie, want ben alleen, kan het huis opeten o.i.d.
Graag indien mogelijk, ook deze optie eens onderzoeken. Eigen huis, heeft er ook een artikelen aan gewijd. Maar niet echt een mening.
Bvd en met vr. gr.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.