Proef met herinvoeren seniorenlabel gestart

erew

In Nijmegen en Wijchen is behoefte aan sociale huurappartementen voor ouderen. Tot augustus 2025 loopt daarom bij vier voormalig seniorencomplexen van ons bedrijfslid Talis een proef. 

Bron: Talis

In de proef krijgen 60-plussers weer voorrang bij woningen die vrijkomen in deze voormalig seniorencomplexen. Momenteel wonen er ook jongere mensen in seniorengebouwen in de regio Nijmegen. De proef is gestart op verzoek van huurdersvereniging Accio en huurders en in afstemming met beide gemeentes. 

Jongeren en ouderen naast elkaar gaat vaak goed, alleen merken wij dat in de gebouwen waarin eerst alleen ouderen woonden, de leefstijl tussen ouderen en jongeren soms ook botst, licht Riek Janssen, voorzitter van Accio, toe. "Met het label bij een paar gebouwen kunnen mensen weer bewust kiezen of ze juist wel of niet met meer reuring om zich heen willen wonen."

Bij de Globe en Maas Waalstaete in Nijmegen en De Pas en De Waaij in Wijchen loopt de proef met het seniorenlabel bij nieuwe verhuringen. De aangewezen gebouwen en woningen zijn geschikt om hier lang zelfstandig te kunnen blijven wonen. De keuze voor het label biedt kansen om de gebouwen en de woningen in overleg met de bewoners en andere betrokkenen aantrekkelijker te maken voor de oudere doelgroep. 

Mariëlle Heuvelmans, manager leefbaarheid van Talis: ‘Als er vraag naar is, is het goed dat deze woningen ook zo worden benut. Zeven jaar geleden was het lastig om ze verhuurd te krijgen aan ouderen en was het beeld dat het goed was om ouderen met jongeren te laten wonen. Zo zouden jongere bewoners de ouderen kunnen ondersteunen. Nu horen wij en onze huurdersvereniging Accio terug dat senioren juist graag met andere senioren wonen. Door deze proef voor vijf jaar te volgen, bekijken wij of er voldoende vraag naar seniorenwoningen is en wat het effect is in elk gebouw. We gaan dit met Accio en bewoners evalueren om te bekijken of het 60pluslabel (zo) blijft. De jongere bewoners die nu op deze plekken wonen, kunnen natuurlijk blijven als dat zo goed gaat. Het verschil is dat er geen nieuwe jongeren bij zullen komen. Om de proef door te voeren, hebben we afstemming gezocht met beide gemeentes. Iedereen steunt de ideeën. Er zijn ook andere corporaties die met succes zo woningen verhuren.’

 

  Gekoppelde organisatie(s)

Ook interessant / voor u geselecteerd

Eindrapport: De kracht van samen
13 februari 2026

Wat komt er in beweging als bewoners samen met community builders hun buurt van binnenuit versterken? In het…

Lees Verder »
Samen werken aan de toekomst van zorginstellingsterreinen
12 februari 2026

Tijdens een mini-congres op 4 december gingen professionals, onderzoekers en beleidsmakers met elkaar in…

Lees Verder »
Herontwikkeling Valkenhove zet grote stap richting moderne, inclusieve woonomgeving
6 februari 2026

De herontwikkeling van woonzorgcomplex Valkenhove in Breda heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. De gemeente…

Lees Verder »
Publicatie: Wat beweegt senioren om de verhuisstap te maken?
5 februari 2026

Waarom maakt de ene senior de verhuisstap, en moet de ander er niet aan denken? Die vraag staat centraal in het…

Lees Verder »
Digitale Kompas Ruimte voor Ontmoeten biedt houvast voor sociale woonomgevingen
3 februari 2026

Hoe creëer je een woonomgeving die ontmoeting stimuleert en bewoners ondersteunt in…

Lees Verder »
Nieuw: Stappenplannen borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 februari 2026

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen heeft op 29 januari 2026 een nieuw…

Lees Verder »
Liever coöperatiever: gemeenschappelijk wonen, het nieuwe normaal
30 januari 2026

Collectief wonen zou de nieuwe standaard moeten worden. Het nieuwe normaal. Dat…

Lees Verder »
Oudere kunstenaars wonen samen in het Amsterdam-centrum: ‘We spelen geen bingo, wel gitaar'
23 januari 2026

In het Ramses Shaffy Huis wonen sinds 2016 oudere en jonge kunstenaars samen: schilders, musici, ontwerpers,…

Lees Verder »
Goed ouder worden: een g’ouden formule
20 januari 2026

Het initiatief G’oud – goed oud worden - kreeg concreet vorm in coronatijd. Bewoners…

Lees Verder »
Meer dan wonen alleen: de Sociale Menukaart van Actium
19 januari 2026

Corporatie Actium staat voor passend en betaalbaar wonen, maar wonen is meer dan een dak boven je hoofd. Het…

Lees Verder »
Utrecht laat zien hoe transformatie werkt
14 januari 2026

Een voormalige gevangenis en een gespaard winkelpand in Utrecht hebben één ding gemeen: ze zijn beide bestemd…

Lees Verder »
Start herontwikkeling De Duynsberg in Tilburg
13 januari 2026

Tilburg, 8 januari 2026 – Op de plek van appartementencomplex De Duynsberg, midden in de wijk Wandelbos in…

Lees Verder »
Trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026
9 januari 2026

Een vaste traditie! Aan het begin van het nieuwe jaar zet adviesbureau Companen, tevens…

Lees Verder »
Wonen in een community draagt bij aan herstel
8 januari 2026

Mirjam van Dootingh heeft twee volwassen kinderen met een psychische kwetsbaarheid,…

Lees Verder »
Excursie: De ziel van het Kloosterkwartier ervaren
6 januari 2026

Niet de stenen, maar de ziel van een gemeenschap: van zorg en omzien naar elkaar,…

Lees Verder »
Splitsgids: een stappenplan voor woningsplitsing
2 januari 2026

Nederland kampt met een tekort aan betaalbare woningen. Met alleen nieuwbouw gaan we…

Lees Verder »
De populairste artikelen van 2025
30 december 2025

Het jaar is weer bijna voorbij. Zoals elk jaar is het weer de vraag welke artikelen het populairst waren. Het…

Lees Verder »
Gemengd wonen: wonen op een plek waar je welkom bent
23 december 2025

Gemengd wonen betekent wonen op een plek waar je welkom bent. En dat werkt. Wie ons…

Lees Verder »
Zorg op de kaart
22 december 2025

De organisatie van wonen, welzijn en zorg in Nederland is in beweging. Mensen…

Lees Verder »
Liever collectiever
19 december 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen-blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.