Proef met herinvoeren seniorenlabel gestart

erew

In Nijmegen en Wijchen is behoefte aan sociale huurappartementen voor ouderen. Tot augustus 2025 loopt daarom bij vier voormalig seniorencomplexen van ons bedrijfslid Talis een proef. 

Bron: Talis

In de proef krijgen 60-plussers weer voorrang bij woningen die vrijkomen in deze voormalig seniorencomplexen. Momenteel wonen er ook jongere mensen in seniorengebouwen in de regio Nijmegen. De proef is gestart op verzoek van huurdersvereniging Accio en huurders en in afstemming met beide gemeentes. 

Jongeren en ouderen naast elkaar gaat vaak goed, alleen merken wij dat in de gebouwen waarin eerst alleen ouderen woonden, de leefstijl tussen ouderen en jongeren soms ook botst, licht Riek Janssen, voorzitter van Accio, toe. "Met het label bij een paar gebouwen kunnen mensen weer bewust kiezen of ze juist wel of niet met meer reuring om zich heen willen wonen."

Bij de Globe en Maas Waalstaete in Nijmegen en De Pas en De Waaij in Wijchen loopt de proef met het seniorenlabel bij nieuwe verhuringen. De aangewezen gebouwen en woningen zijn geschikt om hier lang zelfstandig te kunnen blijven wonen. De keuze voor het label biedt kansen om de gebouwen en de woningen in overleg met de bewoners en andere betrokkenen aantrekkelijker te maken voor de oudere doelgroep. 

Mariëlle Heuvelmans, manager leefbaarheid van Talis: ‘Als er vraag naar is, is het goed dat deze woningen ook zo worden benut. Zeven jaar geleden was het lastig om ze verhuurd te krijgen aan ouderen en was het beeld dat het goed was om ouderen met jongeren te laten wonen. Zo zouden jongere bewoners de ouderen kunnen ondersteunen. Nu horen wij en onze huurdersvereniging Accio terug dat senioren juist graag met andere senioren wonen. Door deze proef voor vijf jaar te volgen, bekijken wij of er voldoende vraag naar seniorenwoningen is en wat het effect is in elk gebouw. We gaan dit met Accio en bewoners evalueren om te bekijken of het 60pluslabel (zo) blijft. De jongere bewoners die nu op deze plekken wonen, kunnen natuurlijk blijven als dat zo goed gaat. Het verschil is dat er geen nieuwe jongeren bij zullen komen. Om de proef door te voeren, hebben we afstemming gezocht met beide gemeentes. Iedereen steunt de ideeën. Er zijn ook andere corporaties die met succes zo woningen verhuren.’

 

  Gekoppelde organisatie(s)

Ook interessant / voor u geselecteerd

Inspiratiebundel en Denkroute
16 april 2026

Vanuit de DEEL Academy zijn weer twee mooie produkten uitgebracht: de  …

Lees Verder »
HOUSE onderzoek Vlaanderen: De toekomst van woonwelbevinden en ouder worden
9 april 2026

Bij onze Zuiderburen heeft een groot onderzoek plaatsgevonden: het HOUSE project. Voor het HOUSE project hebben…

Lees Verder »
Roadmap: borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 april 2026

Dat we meer en sneller nieuwe woonvormen voor ouderen moeten bouwen, dat weet iedereen inmiddels wel. Maar hoe…

Lees Verder »
Bouwen voor zorg: zo haalbaar én betaalbaar mogelijk
31 maart 2026

Wooncomplex Nieuw Overbos in Heemstede heeft een zomerse uitstraling: de kleur is…

Lees Verder »
Nieuw kabinet biedt hoop op nieuwe vitale woonomgevingen
27 maart 2026

Sneller dan menigeen dacht hebben we een nieuw kabinet. Een op het eerste gezicht…

Lees Verder »
Dagelijks Leven en NLV: Zorg en vastgoed, samen naar meer betaalbare woonconcepten
26 maart 2026

Wat hebben zorgorganisatie Dagelijks Leven en vastgoedbeheerder NLV met elkaar…

Lees Verder »
Publicatie onderzoek leegstand intramurale ouderenzorg
24 maart 2026

Het Zilveren Kruis heeft onderzoek gedaan naar zowel de wachtlijsten als leegstand in de intramurale…

Lees Verder »
Nieuwe woonvorm voor ouderen: jong ontwerpbureau lanceert manifest
23 maart 2026

RAUMKULTUR & IkLandschap lanceerden op 23 maart het Huis van Sep, een manifest dat laat zien hoe woonvormen…

Lees Verder »
Schaalniveaus van geclusterde woonvormen
20 maart 2026

Hoe zorgen we ervoor dat geclusterde woonvormen uitgroeien tot plekken waar bewoners zich thuis voelen, elkaar…

Lees Verder »
Ruimte voor ontmoeting werkt!
19 maart 2026

Hoe ontwerp je een woonomgeving waar mensen niet alleen naast elkaar wonen, maar ook mét elkaar leven? Het…

Lees Verder »
Top 10 wonen en zorg in de mooiste omgevingen
16 maart 2026

Als gasthoofdredacteur van Stedebouw & Architectuur, met het thema Gezonde leefomgeving, was Yvonne Witter…

Lees Verder »
Oproep: Thuis in Verhalen
10 maart 2026

ZorgSaamWonen lanceert een pop-up redactie: Thuis in Verhalen. De komende periode…

Lees Verder »
Zorgbuurthuis 't Hageltje: indicatieloos woongeluk inpassen in systeemwereld
5 maart 2026

“Jullie voorkomen of bieden een Volledig Pakket Thuis (VPT) met de middelen voor een…

Lees Verder »
Gemeenschappen bouwen juist nu van belang
4 maart 2026

Gemeenschappen bouwen, daar gelooft Margrieta Haan, drijvende kracht achter Het…

Lees Verder »
Oproep: Pareltjes van inclusie
2 maart 2026

Hoe ziet inclusie eruit? Plekken waar iedereen welkom is, volwaardig kan meedoen…

Lees Verder »
Oproep: doe mee aan de tentoonstelling Liever Collectiever!
26 februari 2026

Vind jij het ook zo fijn om gemeenschappelijk te wonen? En zou je dat graag doorvertellen? Laat ons weten…

Lees Verder »
Doorstart ‘Het Juiste Thuis’ met ZorgSaamWonen
25 februari 2026

Een dubbel gevoel hebben Mathil Sanders-de Jonge, wethouder sociaal domein van de…

Lees Verder »
Drie woongebouwen, één feestje
24 februari 2026

Met een feestelijke sleuteloverdracht zijn op 16 februari drie woongebouwen geopend in Amsterdam: het Liesbeth…

Lees Verder »
Gezonde leefomgeving: ontwerpen van stoel tot landschap
18 februari 2026

Het ontwerpen van gebouwen in de zorgsector gaat veel verder dan de esthetiek. Enkele prominente architecten…

Lees Verder »
Nieuw woon- en gezondheidscomplex voor Leidschendam-Voorburg
17 februari 2026

Leidschendam-Voorburg, 5 februari 2026 – In Klein Plaspoelpolder wordt gewerkt aan de realisatie van een nieuw…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.