Blik naar buiten: drie leerzame en leuke excursies

Op excursie tijdens het ZorgSaamWonen Precongres 24 september

De herfstvakantie staat voor de deur. Misschien ga je een paar dagen weg, misschien werk je vrolijk door of doe je allebei. Je hoeft niet ver weg te gaan om te genieten van mooie natuur en/of gezellige plekjes. Dat geldt ook voor interessante wooninitiatieven. Ook die zijn overal te vinden. Heb je zin om een kijkje te nemen bij een interessant wooncomplex of wooninitiatief? Je ontmoet vakgenoten en doet verfrissende ideeën op. De komende periode organiseren we drie excursies: Stadsveteraan in Amsterdam (kosteloos), coöperatief wonen in Brussel (25 euro) en zorgzame wijk Kloosterkwartier Veghel (kosteloos).

Stadsveteraan020

Corporatie Woonzorg Nederland, ontwikkelaar AM en SOME architects (voorheen Heren5 architecten) ontwikkelden wooncomplex de Stadsveteraan020. Een jaar geleden betrokken de eerste bewoners hun nieuwe woning en begon het vormen van de gemeenschap die zij met elkaar willen zijn. In het wooncomplex met 145 huurwoningen wonen senioren zelfstandig of delen een friendswoning met een of twee anderen. Er zijn collectieve ruimten en gedeelde voorzieningen, zoals de  wasruimte, kookstudio, tuinkamer, en binnentuin, met glijbaan! Huurders zijn lid van een beheercoöperatie, beheren samen de gemeenschappelijke ruimtes en selecteren zelf nieuwe bewoners.

Hoe hebben de bewoners de gemeenschap vormgegeven? Komen de beoogde doelen die Woonzorg Nederland, AM en SOME architects voor ogen hadden overeen met hoe de bewoners het wonen in de Stadsveteraan ervaren? En welke lessen kunnen we meenemen in volgende ontwikkelingen? Dit komt allemaal aan bod tijdens de excursie die Woonzorg Nederland en ZorgSaamWonen, in samenwerking met de bewoners, organiseren op woensdagmiddag 15 oktober tussen 13.30 en 16.30 uur.

Lees meer over de excursie naar Stadsveteraan020 en meld je aan: Excursie naar Stadsveteraan 020 | ZorgSaamWonen

Coöperatief wonen in Brussel

Over de grens kijken is leerzaam én leuk. Cooplink, Kenniscentrum Welzijn, Wonen, Zorg in Brussel en ZorgSaamWonen organiseren samen op donderdag 30 oktober een excursie naar Brussel om een gevarieerd aanbod aan collectieve en coöperatieve woonprojecten te bekijken. Brussel kent veel interessante initiatieven op het gebied van collectief en coöperatief wonen. Tijdens deze dag bezoeken we een kenniscentrum en drie praktijkprojecten die ieder op hun manier werken aan sociale en collectieve woonvormen, zoals Casa Viva: een solidair, intergenerationeel woonproject met aandacht voor kwetsbare ouderen en jonge gezinnen; Anderlecht, een voormalig ziekenhuiscomplex dat is omgevormd tot een sociaal woon- en dienstencentrum en CALICO (Care and LIving in COmmunity): een cohousingproject met meerdere partners en gemeenschappelijke ruimtes.

Lees meer over de excursie in Brussel en meld je aan: Excursie in Brussel | ZorgSaamWonen

Zorgzame wijk Kloosterkwartier Veghel

Het Kloosterkwartier in Veghel is een wijk voor iedereen. Op het terrein van het Klooster van de Zusters Franciscanessen in het centrum van Veghel bouwt Zenzo samen met diverse organisaties  aan een levendige gemeenschap. Op het voormalig ziekenhuisterrein woont inmiddels een mix aan bewoners: jongeren, senioren, alleenstaanden, gezinnen, mensen met en zonder zorgvraag.  Het LeefGoed Ontmoetingscentrum is inmiddels geopend. De bouw gaat verder, er komen nog meer woningen en activiteiten bij. Buurtverbinders zorgen voor bruisende gemeenschapsvorming. Er is inmiddels al een ondersteunend netwerk ontstaan. Benieuwd naar de gebiedsontwikkeling? Naar de samenwerking tussen organisaties in de wereld van wonen, welzijn en zorg? Het vormen van een gemeenschap? Kom naar het Kloosterkwartier in Veghel en leer van de ervaringen tot nu toe. Het rondlopen op het terrein is alleen al de moeite waard. Koningin Máxima bracht onlangs een bezoek en was onder de indruk. Jij vast ook!  We zien je graag op dinsdag 18 november tussen 13.00-16.30 uur.

Lees meer over de excursie naar Kloosterkwartier Veghel en meld je aan: Excursie naar Kloosterkwartier Veghel | ZorgSaamWonen

Kijk in onze agenda en zie dat we ook masterclasses organiseren over o.a. zorgzame gemeenschappen: Agenda | ZorgSaamWonen

 

Ook interessant / voor u geselecteerd

Lessen van vier jaar Wij zijn Zuiderschans

Een afvaardiging van de wonen-welzijn-zorg tafel Zuidoost-Brabant en ZorgSaamWonen-professionals zijn op…

Lees Verder »
Film over Lang Leven Thuis Flat

In opdracht van zorgorganisatie Amstelring en Hogeschool van Amsterdam maakten…

Lees Verder »
Verruim je blik en ga mee op excursie

De zomervakanties zijn bijna voorbij maar, je kunt in eigen land ook veel…

Lees Verder »
Gezocht: woonconcepten die bouwen aan zorgzaamheid in gemeenschappen

Voor de ZorgSaamWonen Award 2026 zijn we op zoek naar woonconcepten in Noord-Holland…

Lees Verder »
HevoFame en TBI WOONlab lanceren stapelSTEK Zorggeschikte Woningen

HevoFame en TBI WOONlab lanceerden tijdens de PROVADA een nieuw woonconcept waarin…

Lees Verder »
Bouwen aan het Merletplein: van droom naar hechte gemeenschap

In het hart van Cuijk, op de plek waar ooit een school stond, schittert nu…

Lees Verder »
De eindgebruiker altijd voor ogen

‘Een blije eindgebruiker’. Dat is de reden waarom Edgar Berger graag bij Zenzo…

Lees Verder »
Eindrapportage Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen is gestopt per 9 juli. In de eindrapportage …

Lees Verder »
Handreiking 'Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen'

De handreiking ‘Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen’, gemaakt door corporatie Talis, biedt overwegingen,…

Lees Verder »
Geschiktheidsgids geclusterd wonen

De Geschiktheidsgids geclusterd wonen, ontwikkeld door TNO in opdracht van het ministerie van VWS, biedt…

Lees Verder »
Testproject: Woningsplitsen in bewoonde staat

Hoe kunnen we meer woonruimte creëren zonder nieuw te bouwen? En hoe helpen we verschillende generaties om in…

Lees Verder »
Waterland Oase officieel geopend in Amsterdam-Noord

De Waterland Oase in Amsterdam-Noord is officieel geopend. In nieuwbouwcomplex Berkmeer aan het Waterlandplein…

Lees Verder »
Gemeenschappelijk wonen als sleutel tot gezond ouder worden

Dat gemeenschappelijk wonen bijdraagt aan het welzijn van ouderen weten Darinka…

Lees Verder »
Nieuwe publicatie: WOONTITANEN

In wat voor woning en woonomgeving ziet de 55-plusser zichzelf prettig oud worden? Dit is de centrale vraag in…

Lees Verder »
Zorgcoach in woongemeenschap Akropolistoren werkt aan preventie

Ouderenadviseur, welzijnsmedewerker, thuiscoach, wijkverpleegkundige en sociaal…

Lees Verder »
Seniorenhuisvesting: woningtoewijzing als sleutel tot vitale gemeenschappen

Seniorenhuisvesting is meer dan een uitvoeringsvraagstuk alleen. Regelgeving, toewijzingscriteria en…

Lees Verder »
Wonen voor iedereen: Handreiking woonzorgconcepten regio Amsterdam

Er zijn woonzorgconcepten gerealiseerd voor woningzoekende in een kwetsbare situatie…

Lees Verder »
Inspiratiebundel en Denkroute

Vanuit de DEEL Academy zijn weer twee mooie produkten uitgebracht: de  …

Lees Verder »
HOUSE onderzoek Vlaanderen: De toekomst van woonwelbevinden en ouder worden

Bij onze Zuiderburen heeft een groot onderzoek plaatsgevonden: het HOUSE project. Voor het HOUSE project hebben…

Lees Verder »
Roadmap: borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting

Dat we meer en sneller nieuwe woonvormen voor ouderen moeten bouwen, dat weet iedereen inmiddels wel. Maar hoe…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.