Blog: Genieten van de prachtige recepten van ZorgSaamWonen

buurtwoongroep

Ons persoonlijk lid Wim Kromwijk heeft weer een blog voor ons geschreven. Deze keer een blog die is aangeschreven aan ons mooie platform. 

In vakantietijd heb je meer tijd om lekker te bladeren door mooie recepten en onbekende gerechten. ZorgSaamWonen ontwikkelt zich steeds meer tot het meest complete en meest inspirerende online “kookboek” voor wie Anders en Actief wil wonen. Alle ingrediënten komen aan bod.

Menukaart  Inmiddels bevat de menukaart al 23 thema’s en recepten. Ik noem de fijnste: gemeenschappelijk wonen, buurtprojecten, groen en gezond, preventie, inclusieve wijken, informele zorg, samenwerking, toegankelijkheid, veiligheid en technologie.

Spreiding over het hele land  Inspiratie kun je opdoen over locaties in alle provincies en veel gemeenten; type in de zoekbalk van ZorgSaamWonen een provincie of een gemeente en goede kans dat er een mooi inspirerend project naar boven komt.

Maar wie maakt me dat?  Dat is het grootste knelpunt. Een mooi recept doet watertanden. Maar zelf maken is niet gemakkelijk. Je hebt zelf niet altijd het goede gereedschap in huis en niet alle ingrediënten voor de beschreven oplossing. En een goede chef-kok zit niet altijd om de hoek. Maar dat is wel wat je wil. In je vertrouwde buurt blijven en daar genieten.

Heel recent las ik bij ZorgSaamWonen over de meesterkoks We Are Social Rebels. Zij schreven een heuse menukaart voor “in de eigen buurt”. Deze meesterkoks lijken alle concurrentie te verslaan. Oogstrelend!

Zelfs recepten die ik zelf eerder bedacht en geschreven heb worden met nieuwe ingrediënten nog verfijnder. Mijn serie “Gemeenschappelijk Wonen zonder verhuizen”, waaronder Gestippeld Wonen, Cirkelgroepen, Buurgemeenschappen en Virtueel Wonen; het staat allemaal op de menukaart van We Are Social Rebels. En nog veel meer.

Dit wordt de uitdaging; vind een rebel in iedere buurt.  Zoals de Chinees in de jaren 70 de buurten veroverden zo hoop ik dat de rebellen dat anno 2022 gaan doen. Fijne en betaalbare oplossingen in iedere buurt/wijk.  Actiz, brancheorganisatie voor de eigentijdse zorg, lijkt er een scherpe neus voor te krijgen. Geen seriebouw maar bouwen wat de klant en vooral de nieuwe senior wil. Dat geeft doorstroming en dus ook plaats voor nieuwe generaties en nieuwkomers.

Schuilt er in iedere zorgmanager en welzijnswerker een buurtrebel?  Veel zorgmanagers hebben hun oog de laatste jaren gericht op de dure business-case voor historisch erfgoed gevuld met klanten met forse PGB’s. De nieuwe rebellen komen hopelijk uit de kring van welzijnswerkers, buurtopbouwwerkers, en actieve seniorenorganisaties. De menukaart is er. Bakken maar! Buurten snakken naar fijne oplossingen.

Ook interessant / voor u geselecteerd

Oproep: Thuis in Verhalen
10 maart 2026

ZorgSaamWonen lanceert een pop-up redactie: Thuis in Verhalen. De komende periode…

Lees Verder »
Zorgbuurthuis t Hageltje: indicatieloos woongeluk inpassen in systeemwereld
5 maart 2026

“Jullie voorkomen of bieden een Volledig Pakket Thuis (VPT) met de middelen voor een…

Lees Verder »
Gemeenschappen bouwen juist nu van belang
4 maart 2026

Gemeenschappen bouwen, daar gelooft Margrieta Haan, drijvende kracht achter Het…

Lees Verder »
Oproep: Pareltjes van inclusie
2 maart 2026

Hoe ziet inclusie eruit? Plekken waar iedereen welkom is, volwaardig kan meedoen…

Lees Verder »
Oproep: doe mee aan de tentoonstelling Liever Collectiever!
26 februari 2026

Vind jij het ook zo fijn om gemeenschappelijk te wonen? En zou je dat graag doorvertellen? Laat ons weten…

Lees Verder »
Doorstart ‘Het Juiste Thuis’ met ZorgSaamWonen
25 februari 2026

Een dubbel gevoel hebben Mathil Sanders-de Jonge, wethouder sociaal domein van de…

Lees Verder »
Drie woongebouwen, één feestje
24 februari 2026

Met een feestelijke sleuteloverdracht zijn op 16 februari drie woongebouwen geopend in Amsterdam: het Liesbeth…

Lees Verder »
Gezonde leefomgeving: ontwerpen van stoel tot landschap
18 februari 2026

Het ontwerpen van gebouwen in de zorgsector gaat veel verder dan de esthetiek. Enkele prominente architecten…

Lees Verder »
Nieuw woon- en gezondheidscomplex voor Leidschendam-Voorburg
17 februari 2026

Leidschendam-Voorburg, 5 februari 2026 – In Klein Plaspoelpolder wordt gewerkt aan de realisatie van een nieuw…

Lees Verder »
De nachtwachten van Elisabeth Otter-Knoll
16 februari 2026

In een Amsterdams appartementencomplex voor senioren zijn het studenten die ’s nachts waken over de bewoners.…

Lees Verder »
Herontwikkeling Valkenhove zet grote stap richting moderne, inclusieve woonomgeving
6 februari 2026

De herontwikkeling van woonzorgcomplex Valkenhove in Breda heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. De gemeente…

Lees Verder »
Publicatie: Wat beweegt senioren om de verhuisstap te maken?
5 februari 2026

Waarom maakt de ene senior de verhuisstap, en moet de ander er niet aan denken? Die vraag staat centraal in het…

Lees Verder »
Digitale Kompas Ruimte voor Ontmoeten biedt houvast voor sociale woonomgevingen
3 februari 2026

Hoe creëer je een woonomgeving die ontmoeting stimuleert en bewoners ondersteunt in…

Lees Verder »
Nieuw: Stappenplannen borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 februari 2026

Het Aanjaagteam Wonen Welzijn Zorg voor Ouderen heeft op 29 januari 2026 een nieuw…

Lees Verder »
Liever coöperatiever: gemeenschappelijk wonen, het nieuwe normaal
30 januari 2026

Collectief wonen zou de nieuwe standaard moeten worden. Het nieuwe normaal. Dat…

Lees Verder »
Oudere kunstenaars wonen samen in het Amsterdam-centrum: ‘We spelen geen bingo, wel gitaar'
23 januari 2026

In het Ramses Shaffy Huis wonen sinds 2016 oudere en jonge kunstenaars samen: schilders, musici, ontwerpers,…

Lees Verder »
Goed ouder worden: een g’ouden formule
20 januari 2026

Het initiatief G’oud – goed oud worden - kreeg concreet vorm in coronatijd. Bewoners…

Lees Verder »
Meer dan wonen alleen: de Sociale Menukaart van Actium
19 januari 2026

Corporatie Actium staat voor passend en betaalbaar wonen, maar wonen is meer dan een dak boven je hoofd. Het…

Lees Verder »
Utrecht laat zien hoe transformatie werkt
14 januari 2026

Een voormalige gevangenis en een gespaard winkelpand in Utrecht hebben één ding gemeen: ze zijn beide bestemd…

Lees Verder »
Start herontwikkeling De Duynsberg in Tilburg
13 januari 2026

Tilburg, 8 januari 2026 – Op de plek van appartementencomplex De Duynsberg, midden in de wijk Wandelbos in…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.