Aan tafel bij ZorgSaamWonen

versnellingsagenda

In deze bijzondere tijden werkt het platform ZorgSaamWonen met haar partners en leden door aan het samenstellen van de versnellingsagenda. Het vraagstuk van Langer Thuis Wonen is urgent genoeg. Met elkaar werken we aan zes thema’s: financiering, technologie, inrichting van wijken, woonvormen, ontmoeting en inclusieve wijken. We organiseren digitafels rond deze thema’s om tot werkafspraken en concrete oplossingen te komen. Deze monden uit in de versnellingsagenda die we op ons najaarscongres zullen lanceren. In de hoofdfoto bij dit artikel is het expertpanel te zien dat op 11 december 2019 nog fysiek bij elkaar kwam om een eerste hand te leggen aan de versnellingsagenda. 

Lees ook: Expertpanel ZorgSaamWonen werkt aan versnellingsagenda 

Inmiddels hebben al drie digitafels plaatsgevonden. De tafels zijn succesvol verlopen. Met name door de gevarieerde samenstelling van de deelnemers en door het enthousiasme en betrokkenheid bij de thema’s. Wat zijn criteria voor inclusieve wijken? Waar bestaan al inclusieve wijken? Deze vragen kwamen naar boven bij de ronde tafel over inclusieve wijken. Hier willen de deelnemers graag met elkaar over doorpraten en criteria opstellen. Bij de ronde tafel over ontmoeten is gesproken over hoe ‘groen’  kan bijdragen aan ontmoeting. In corona tijd biedt de buitenruimte mogelijkheden voor ontmoeting tussen mensen, op anderhalve meter afstand van elkaar. De komende weken gaan de werkgroepleden verder. Bij de ronde tafel over woonvormen blijkt dat er op verschillende plekken onderzoek wordt gedaan naar collectieve woonvormen. Het platform ZorgSaamWonen is bij uitstek de plek om kennis te bundelen en informatie bijeen te brengen en te delen. Ook blijkt dat deelnemers behoefte hebben aan nieuwe manieren om woonvoorkeuren te onderzoeken. En we willen woonvormen beschrijven met financiële onderbouwing en  plattegronden. We gaan hiermee verder. Wordt vervolgd!

Oproepje
Op woensdag 13, 20 en 27 mei vinden er tussen 16-17 uur weer digitafels plaats over respectievelijk technologie, inrichting van de wijk en slimme financieringsmodellen voor onder andere nieuwe woonvormen financiering. Samen met de (founding) partners van ZorgSaamwonen werken we de thema’s verder uit. Vind je het interessant mee te doen aan één van de tafels? Laat weten! Wij kunnen twee plekken reserveren voor externe belangstellenden!

Je kunt je aanmelden via deze link >>
Je hoort zo snel mogelijk of je in aanmerking komt voor deze ‘wild card’. 
 

Ook interessant / voor u geselecteerd

Waterland Oase officieel geopend in Amsterdam-Noord
23 juni 2026

De Waterland Oase in Amsterdam-Noord is officieel geopend. In nieuwbouwcomplex Berkmeer aan het Waterlandplein…

Lees Verder »
Corporatie Omthuis bouwt aan wijken waar mensen zich thuis voelen en naar elkaar omkijken
18 juni 2026

We reizen naar Leusden voor een gesprek met Maarten Visser, ontwikkelmanager bij woningcorporatie Omthuis. Zij…

Lees Verder »
Gemeenschappelijk wonen als sleutel tot gezond ouder worden
16 juni 2026

Dat gemeenschappelijk wonen bijdraagt aan het welzijn van ouderen weten Darinka…

Lees Verder »
Nieuwe publicatie: WOONTITANEN
2 juni 2026

In wat voor woning en woonomgeving ziet de 55-plusser zichzelf prettig oud worden? Dit is de centrale vraag in…

Lees Verder »
Stormachtig stil rond roze ouderen
27 mei 2026

'Stormachtig stil' is de titel van het boek dat verhalenverteller Eveline van de Putte in 2013 publiceerde. Ze…

Lees Verder »
Twee subsidieregelingen voor bouw ouderenwoningen
18 mei 2026

Vanaf 18 mei heeft de landelijke overheid twee subsidieregelingen geopend die woningcorporaties en…

Lees Verder »
Zorgcoach in woongemeenschap Akropolistoren werkt aan preventie
12 mei 2026

Ouderenadviseur, welzijnsmedewerker, thuiscoach, wijkverpleegkundige en sociaal…

Lees Verder »
Doorbraakconferentie laat schuren, zoeken en nieuw perspectief ontstaan
11 mei 2026

Netwerk Nonna organiseerde samen met ZorgSaamWonen een Doorbraakconferentie rond systeeminnovatie en regionale…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2026 over inclusie
7 mei 2026

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
Seniorenhuisvesting: woningtoewijzing als sleutel tot vitale gemeenschappen
5 mei 2026

Seniorenhuisvesting is meer dan een uitvoeringsvraagstuk alleen. Regelgeving, toewijzingscriteria en…

Lees Verder »
Wonen voor iedereen: Handreiking woonzorgconcepten regio Amsterdam
23 april 2026

Er zijn woonzorgconcepten gerealiseerd voor woningzoekende in een kwetsbare situatie…

Lees Verder »
Minder verpleeghuizen nodig dan verwacht door afname verblijfsduur
21 april 2026

Na jaren van inzet op langer thuis wonen is er momenteel leegstand in verpleeghuizen…

Lees Verder »
Inspiratiebundel en Denkroute
16 april 2026

Vanuit de DEEL Academy zijn weer twee mooie produkten uitgebracht: de  …

Lees Verder »
HOUSE onderzoek Vlaanderen: De toekomst van woonwelbevinden en ouder worden
9 april 2026

Bij onze Zuiderburen heeft een groot onderzoek plaatsgevonden: het HOUSE project. Voor het HOUSE project hebben…

Lees Verder »
Roadmap: borging en realisatie opgave ouderenhuisvesting
2 april 2026

Dat we meer en sneller nieuwe woonvormen voor ouderen moeten bouwen, dat weet iedereen inmiddels wel. Maar hoe…

Lees Verder »
Bouwen voor zorg: zo haalbaar én betaalbaar mogelijk
31 maart 2026

Wooncomplex Nieuw Overbos in Heemstede heeft een zomerse uitstraling: de kleur is…

Lees Verder »
Nieuw kabinet biedt hoop op nieuwe vitale woonomgevingen
27 maart 2026

Sneller dan menigeen dacht hebben we een nieuw kabinet. Een op het eerste gezicht…

Lees Verder »
Dagelijks Leven en NLV: Zorg en vastgoed, samen naar meer betaalbare woonconcepten
26 maart 2026

Wat hebben zorgorganisatie Dagelijks Leven en vastgoedbeheerder NLV met elkaar…

Lees Verder »
Publicatie onderzoek leegstand intramurale ouderenzorg
24 maart 2026

Het Zilveren Kruis heeft onderzoek gedaan naar zowel de wachtlijsten als leegstand in de intramurale…

Lees Verder »
Nieuwe woonvorm voor ouderen: jong ontwerpbureau lanceert manifest
23 maart 2026

RAUMKULTUR & IkLandschap lanceerden op 23 maart het Huis van Sep, een manifest dat laat zien hoe woonvormen…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.