‘We willen de klantvraag op de voet volgen’

nog een keer

Lithos is een middelgrote ontwikkelende bouwer, gevestigd in Amersfoort. ‘Het liefst doen we projecten in het midden van Nederland. Dat lukt natuurlijk niet altijd en dus hebben wij ook projecten in andere regio's van het land, van Nunspeet tot Bergen op Zoom. Wij volgen de behoefte van de klant’, vertelt Tonny Gerritsen, algemeen directeur bij Lithos. ‘We werken veel met bouwteams en halen projecten uit sociaal-maatschappelijke tenders, denk hierbij aan zorgcomplexen en scholen. Ook hebben we veel eigen projecten in ontwikkeling, met name in de woningbouw. We proberen hierin zoveel mogelijk mee te bewegen met dat waar de markt om vraagt, dus als er morgen vraag is naar een ander product dan proberen we hier zoveel mogelijk op te anticiperen.’ Lithos is onlangs aangesloten als partner bij ZorgSaamWonen.

Lithos ontwikkelt en bouwt projecten vanaf 20 tot 25 grondgebonden woningen. ‘Daarnaast doen we ook woningbouwprojecten van 350 tot 400 woningen. Het liefst wel gefaseerd want als je elk jaar 100 tot 150 woningen hebt, kun je een aantal jaren vooruit’, aldus Tonny.

Samenwerking
Zenzo is één van de partners van ZorgSaamWonen. Vroeger onderdeel van Lithos, maar nu een zelfstandig bedrijf. Lithos en Zenzo werken nog veel samen. ‘Binnen de projecten waarbij Lithos en Zenzo samenwerken, regelt Zenzo voornamelijk de ontwikkelingszijde, zoals het vormgeven en invullen van de inschrijving. Lithos verzorgt met name de aanvullingen op technisch vlak om uiteindelijk optimale producten te maken die aansluiten op de wensen van onze opdrachtgevers. Zo zijn wij als Lithos ook bij jullie terecht gekomen, door de verhalen die we hoorden vanuit Zenzo’, vertelt Tonny. De samenwerking met Zenzo als aparte onderneming bevindt zich vooral op het sociaal-maatschappelijke vlak. Het was dan ook een logische vervolgstap om aan te sluiten bij het platform. Met het lidmaatschap willen we Lithos graag profileren als een zelfstandige onderneming die thuis is in, en begaan is met sociaal-maatschappelijk vastgoed. Het is goed om Lithos te laten zien én kennis te maken met andere leden die ook begaan zijn met sociaal-maatschappelijk vastgoed. Wij beschouwen dat als een stukje co-activiteit.’

Inzicht en kennisdeling
Wat ze bij Lithos graag willen is het volgen van de klantvraag. ‘Maar om die goed te kunnen volgen, moet je natuurlijk wel weten wat die klantvraag is’, stelt Tonny. ‘Wat wij met de verbinding als partner bij ZorgSaamWonen hopen te vinden, is dat we van opdrachtgevers in het sociaal-maatschappelijke segment horen hoe zij de toekomst zien. Hoe denken zij bijvoorbeeld dat de zorg zich gaat ontwikkelen de komende jaren, ook budgettechnisch. Uiteindelijk proberen wij dat weer te vertalen naar vastgoed.’

 

  Gekoppelde organisatie(s)

Ook interessant / voor u geselecteerd

Handreiking 'Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen'
6 juli 2026

De handreiking ‘Woningdelen: Een nieuwe kijk op wonen’, gemaakt door corporatie Talis, biedt overwegingen,…

Lees Verder »
Geschiktheidsgids geclusterd wonen
2 juli 2026

De Geschiktheidsgids geclusterd wonen, ontwikkeld door TNO in opdracht van het ministerie van VWS, biedt…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Congres ‘Daar wil ik wonen! De wijk als fundament voor zorgzaam wonen.’
1 juli 2026

'Daar wil ik wonen! De wijk als fundament voor zorgzaam wonen.’ Zo luidt de titel van het ZorgSaamWonen Congres…

Lees Verder »
Thuis in de toekomst: van bouwopgave naar maatschappelijke missie
1 juli 2026

De woonopgave in Nederland is geen kwestie van aantallen alleen, het is een maatschappelijke opgave die vraagt…

Lees Verder »
ZorgSaamWonen Award 2026: Bouwstenen voor zorgzaamheid in gemeenschappen
30 juni 2026

Werk jij aan een project in de provincie Noord-Holland dat wonen, zorg en welzijn op…

Lees Verder »
Testproject: Woningsplitsen in bewoonde staat
25 juni 2026

Hoe kunnen we meer woonruimte creëren zonder nieuw te bouwen? En hoe helpen we verschillende generaties om in…

Lees Verder »
Waterland Oase officieel geopend in Amsterdam-Noord
23 juni 2026

De Waterland Oase in Amsterdam-Noord is officieel geopend. In nieuwbouwcomplex Berkmeer aan het Waterlandplein…

Lees Verder »
Corporatie Omthuis bouwt aan wijken waar mensen zich thuis voelen en naar elkaar omkijken
18 juni 2026

We reizen naar Leusden voor een gesprek met Maarten Visser, ontwikkelmanager bij woningcorporatie Omthuis. Zij…

Lees Verder »
Landelijke Lief & Leedtop bewijst weer hoe belangrijk goed contact met je buren is
17 juni 2026

Maar liefst 120 mensen waren aanwezig op de Landelijke Lief & Leedtop, die op 4 juni gehouden werd in…

Lees Verder »
Gemeenschappelijk wonen als sleutel tot gezond ouder worden
16 juni 2026

Dat gemeenschappelijk wonen bijdraagt aan het welzijn van ouderen weten Darinka…

Lees Verder »
Handreiking Wijkgenootaanpak
9 juni 2026

Hoe versterk je de sociale samenhang in een wijk? En hoe zorg je ervoor dat bewoners…

Lees Verder »
Nieuwe publicatie: WOONTITANEN
2 juni 2026

In wat voor woning en woonomgeving ziet de 55-plusser zichzelf prettig oud worden? Dit is de centrale vraag in…

Lees Verder »
Zorgzame gemeenschappen: successen, aandacht en zorg
28 mei 2026

ZorgSaamWonen ziet in het hele land mooie voorbeelden van zorgzame gemeenschappen. Het is geen nieuw fenomeen,…

Lees Verder »
Stormachtig stil rond roze ouderen
27 mei 2026

'Stormachtig stil' is de titel van het boek dat verhalenverteller Eveline van de Putte in 2013 publiceerde. Ze…

Lees Verder »
Zo investeer je in zorgzame gemeenschappen in tijden van vergrijzing
21 mei 2026

Lessen uit drie jaar onderzoek naar de Amsterdamse Lang Leven…

Lees Verder »
Zorgcoach in woongemeenschap Akropolistoren werkt aan preventie
12 mei 2026

Ouderenadviseur, welzijnsmedewerker, thuiscoach, wijkverpleegkundige en sociaal…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2026 over inclusie
7 mei 2026

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
Seniorenhuisvesting: woningtoewijzing als sleutel tot vitale gemeenschappen
5 mei 2026

Seniorenhuisvesting is meer dan een uitvoeringsvraagstuk alleen. Regelgeving, toewijzingscriteria en…

Lees Verder »
Masterclass: Het ambacht van gemeenschapsversterkend werken
4 mei 2026

‘Hoe bouw je aan zorgzame gemeenschappen?’ Een vraag die niet alleen ZorgSaamWonen…

Lees Verder »
Wonen voor iedereen: Handreiking woonzorgconcepten regio Amsterdam
23 april 2026

Er zijn woonzorgconcepten gerealiseerd voor woningzoekende in een kwetsbare situatie…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.