Samenwerken over de grens van je domein

Foto: Netwerk Nonna

Foto: Netwerk Nonna

Over ongeveer een jaar wordt aan de Vlierestraat in Nijmegen een appartementengebouw opgeleverd met 36 woningen voor mensen met dementie. Het is het resultaat van domeinoverstijgende samenwerking tussen zorgorganisatie OBG en woningcorporatie Woonwaarts. Hoe dat is? "Het begint met de wil om elkaar te begrijpen."

Dat samenwerken niet gemakkelijk is, werd pijnlijk duidelijk uit het ‘groenstrookincident’ begin dit jaar. Een overenthousiaste bouwplaatsmedewerker maakte de tot ecologische zone bestempelde strook naast de Vlierestraat met de grond gelijk. Tegen alle afspraken in die Woonwaarts en OBG met de buurt hadden gemaakt. Een deuk(je) in het vertrouwen. Terwijl de initiatiefnemers van de nieuwbouw doorgaans juist zo constructief meedenken en welwillendheid de boventoon voert. “Wij willen een goede buur zijn voor inwoners van de wijk”, vertelt Patricia Bender, bestuurder van OBG. Daarom komt er bijvoorbeeld geen hoge muur om het appartementengebouw aan de Vlierestraat, maar wordt het qua stijl en uitstraling ingepast in de buurt. Op verzoek van diezelfde buurt.

Lees het hele artikel op netwerknonna.nl.

 

  Gekoppelde organisatie(s)

Ook interessant / voor u geselecteerd

Samen anders kijken naar ouderenhuisvesting

In Haarlem besloten gemeente, woningcorporaties en zorgorganisaties dat ze die vraag niet ieder vanuit hun…

Lees Verder »
Film over Lang Leven Thuis Flat

In opdracht van zorgorganisatie Amstelring en Hogeschool van Amsterdam maakten…

Lees Verder »
Help mee om ZorgSaamWonen verder te verbeteren

Achter ZorgSaamWonen staat een betrokken community. Om onze content zo goed mogelijk te laten aansluiten bij de…

Lees Verder »
Ruimte voor een bloeiende samenleving, kennismaken met Adapteo

Modulair bouwen ontwikkelt zich razendsnel, van tijdelijke noodoplossingen tot een…

Lees Verder »
Essay 'Ik was er al': van de logica van het aanbod naar de logica van het leven

Marco van Alderwegen, interim-bestuurder en toezichthouder in zorg en welzijn, mede-initiatiefnemer van De…

Lees Verder »
Ruimte voor woon- en leefgeluk, kennismaken met corporatie deltaWonen

In de huidige woningmarkt en het veranderende zorglandschap is het niet langer…

Lees Verder »
Verandering start met het ontwikkelen van een maatschappijvisie naast je zorgvisie

In een interview met de beweging ‘Van Zorg naar Gewoon Leven’ neemt Roeli Mossel je…

Lees Verder »
Het Juiste Thuis-bijeenkomst over de weg naar een samenleving van gemeenschappen

Het Juiste Thuis (HJT) heeft een doorstart gemaakt onder de vleugels van het…

Lees Verder »
Podcast 'Zorgen voor de zorg'

In de Zorgen voor de Zorg Podcast gaat Anne van Grinsven, programmamanager zorgzame buurten van Woonzorg…

Lees Verder »
Versnelde actie in wonen en zorg: onderzoek en publicatie

Wonen, zorg en welzijn voor ouderen met elkaar verbinden is iets waar alle betrokken partijen voorstander van…

Lees Verder »
Goed ouder worden: een g’ouden formule

Het initiatief G’oud – goed oud worden - kreeg concreet vorm in coronatijd…

Lees Verder »
Slotbijeenkomst Versnelde Actie in Wonen en Zorg

Tijdens de slot bijeenkomst van het onderzoeksproject Versnelde Actie in Wonen en Zorg op 22 januari 2026 delen…

Lees Verder »
Cultuurverandering wonen, welzijn en zorg centraal op expertmeeting #2 2025

De transitie van systeemwereld naar leefwereld in de domeinen wonen, welzijn en zorg…

Lees Verder »
SCP: overheid, verwacht niet teveel van zelfredzaamheid en participatie van ouderen

Veel ouderen doen volop mee aan de samenleving. Ze zetten in op hun zelfstandigheid en gezondheid, doen…

Lees Verder »
Samen werken aan de toekomst van ouderenzorg in Zuid-Limburg

Na bijna twee jaar intensief werken is het zover: de subsidieaanvraag van 33,4…

Lees Verder »
Expertmeeting #1: Positieve gezondheid door bouw, ontmoeten en delen

De eerste expertmeeting van dit jaar vond plaats in Houten. Traditioneel een…

Lees Verder »
Van kaarten naar kansen: Haaglanden maakt woonzorgopgave concreet

In Haaglanden wachten ze niet op nieuw beleid om de woonzorgopgave aan te pakken.…

Lees Verder »
Toekomstbestendige woon-zorgconcepten realiseer je alleen samen

Woningcorporaties investeren veel in woon-zorgprojecten. En hoe zorg je er dan voor dat bewoners daar straks…

Lees Verder »
Ouderen hervinden vertrouwen door creatieve participatie

Voor ouderen is meedoen meer dan mantelzorg of vrijwilligerswerk. Het gaat…

Lees Verder »
De kwetsbare balans tussen wonen en zorgen in seniorencomplexen

Johanneke Klaassens van de Universiteit voor Humanistiek onderzocht onlangs ervaringen met sociale contacten en…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.