Zo woon ik: publicatie langs twaalf woonvormen in Nederland

cover ZSW 4

Langzamerhand zie wij vanuit ZorgSaamWonen meer variatie in het aanbod van woningen komen. Burgers nemen steeds vaker zelf het heft in handen, maar er zijn ook initiatieven van marktpartijen en ook van de corporaties.  

Ook zien we dat er meer aandacht komt voor de woonomgeving, de inrichting van de wijk én voor het omzien naar elkaar. Dat is hard nodig want het gaat niet alleen om een passende, geschikte woning maar ook om een veilige, prettige, toegankelijke en gezonde omgeving waar mensen kunnen meedoen, elkaar kunnen ontmoeten en waar mensen oog hebben voor elkaar.  

Samen met fotograaf Peter van Beek maakte ik, Yvonne Witter, het afgelopen jaar een rondje langs senioren in de twaalf provincies van Nederland. We hebben in iedere provincie een senior in zijn of haar woning bezocht en de woonvorm beschreven. We kwamen onder andere een mantelzorgwoning tegen, een seniorenwoning, een woning in het Knarrenhof, een appartement in het Thuishuis en eentje in een woonzorgcentrum, een woongemeenschap, een meergeneratieboerderij en een ‘gewone’ woning. Een bundeling van deze twaalf portretten en woonvormen vind je in deze publicatie: ‘Zo woon ik.’ Wat de ouderen uit deze publicatie gemeen hebben is dat zij tevreden zijn over hun woning én woonomgeving en daar graag heel oud willen worden.  

Open het magazine >>

Ook interessant / voor u geselecteerd

Betekenisvolle vriendschappen zijn buffer tegen eenzaamheid
12 juni 2025

Professor Anja Machielse, emeritus hoogleraar Humanisme en Sociale Weerbaarheid en bijzonder hoogleraar Sociale…

Lees Verder »
Deurne en Someren bundelen krachten voor integrale woon-welzijn-zorgvisie
6 juni 2025

Vergrijzing, toenemende zorgbehoeften en de krappe woningmarkt leggen een enorme druk op veel gemeenten.…

Lees Verder »
Mensen beseffen steeds meer dat we het met elkaar moeten doen
4 juni 2025

Een zorgzame straat begint met elkaar kennen en herkennen, stellen Yvonne Witter en Daniëlle Harkes, oprichters…

Lees Verder »
B&B De Uitwijk: Een warm bad van verbondenheid
2 juni 2025

Het krijtbord in de voortuin van B&B De Uitwijk verklapt dat er in het voormalige schoolgebouw in…

Lees Verder »
‘Lekker koken met draadjesvlees. Dan komen ze gelijk!’
2 juni 2025

Middenin de coronatijd werd in Amsterdam-Zuid een opmerkelijke, intramurale zorginstelling geopend. Vandaag…

Lees Verder »
Van woongroep tot verhuisadviseur
28 mei 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Blue Zone Festival 2025: De beweging groeit
28 mei 2025

Met tachtig deelnemers aan het pre-event en bijna 400 bezoekers op de festivaldag, overschrijdt het tweede Blue…

Lees Verder »
Intergenerationeel woonproject Haven Oost: samen redzaam
27 mei 2025

Onlangs kregen de bewoners van het intergenerationeel wooncomplex Haven Oost in…

Lees Verder »
Ouderen willen verzorgingshuis niet terug
23 mei 2025

Senioren hechten veel waarde aan behoud van zelfstandigheid en privacy bij het kiezen van de woonvorm van hun…

Lees Verder »
De Beweeg Detective en Huis Miereveld winnen Blue Zone Festival Award 2025
21 mei 2025

Amersfoort, 21 mei 2025 – Tijdens de feestelijke openingsavond van het Blue Zone Festival 2025, vorige week in…

Lees Verder »
Collectief wonen als standaard
20 mei 2025
Lees Verder »
Betaalbaar Wonen Prijs Zuid-Holland
14 mei 2025

Werkte jij vanuit een gemeente, corporatie of projectontwikkelaar aan een betaalbaar woningbouwproject in Zuid-…

Lees Verder »
Zorgzame buurten in opbouw: hoe nu verder?
13 mei 2025

Hoe bouw je een zorgzame buurt waar mensen naar elkaar omzien? De eerste fase van Nonna’s programmalijn ‘Goed…

Lees Verder »
Lees het nu: Digimagazine #1 2025: Gemeenschappelijk Wonen
12 mei 2025

Bij ZorgSaamWonen brengen we een paar keer per jaar een digitaal magazine uit. Elk magazine gaat over een…

Lees Verder »
Met Buurtkracht samen verder bouwen aan vitale en bruisende gemeenschap
8 mei 2025

ENA en Woningstichting Barneveld (WsB) starten met project Buurtkracht. Zij gaan samen met bewoners verder…

Lees Verder »
Buurtagenda hulpmiddel bij sociale herstructurering wijken
6 mei 2025

Het Ludgeruskwartier in Deventer is zo’n typische jaren-zestig-buurt met veel verouderde portiek-etagewoningen…

Lees Verder »
80 jaar Vrijheid is inmiddels veel méér dan geen oorlog
2 mei 2025

Op 3 april mocht ik meedoen aan een overleg om deze gedachtesprong te maken: vrijheid is méér dan geen oorlog.…

Lees Verder »
Villa Bewust
30 april 2025

Lea is een ervaringsdeskundige ZorgSaamWonen blogschrijfster. Ze voelt een…

Lees Verder »
Kamerbrief over voortgang ouderenhuisvesting
28 april 2025

De ministers Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) en Fleur Agema van Volksgezondheid…

Lees Verder »
Rabobank: 'We zijn bezig met een vitaliteitstransitie'
25 april 2025

Vorig jaar heeft de Rabobank de toekomstvisie op zorg geactualiseerd. De principes van Blue zone sluiten aan op…

Lees Verder »

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.